Internetowe nowości Philipsa

Holenderski koncern Philips zaprezentował na targach CES (Consumer Electronic Show) w Las Vegas całą serię nowych produktów - w tym Streamium TV, czyli telewizor, wyposażony w bezprzewodową kartę sieciową, umożliwiającą m.in. wykorzystanie urządzenia do surfowania po Internecie.

Karta może również posłużyć do połączenia telewizora z komputerem - dzięki temu na ekranie odbiornika (czyli 23-calowym panelu LCD) będzie można oglądać filmy oraz zdjęcia zapisane na dysku komputera (a także odtwarzać zgromadzoną tam muzykę). Dokładnego terminu wprowadzenia urządzenia do sprzedaży na razie nie podano, aczkolwiek prawdopodobnie nastąpi to jeszcze w tym roku. Przedstawiciele Philipsa poinformowali również, że nawiązali współpracę z Yahoo - dzieki temu nabywcy Streamium TV uzyskają dostęp do oferowanych w portalu zwiastunów filmowych oraz innych multimediów.

Koncern zaprezentował również zestaw kina domowego MX-6000i, oferujący podobną funkcjonalność jak opisany wyżej telewizor (zestaw również wyposażono w bezprzewodową kartę sieciową).

Kolejnymi nowościami, pokazanymi przez Philipsa na CES są tzw. domowe serwery multimedialne - czyli urządzenia, które mogą posłużyć do połączenia komputera PC ze sprzętem audio-wideo. Urządzenia te to Wireless Multimedia Links SL400i oraz SL300i. Ich wprowadzenie na rynek zapowiedziano na pierwszą połowę br, zaś ceny ustalono na, odpowiednio, 499 i 349 USD.