Internetowe pisarstwo

Do grona pisarzy publikujących dzieła w Internecie zamierza dołączyć Fredrick Forsyth.

Kolejny znany pisarz zamierza publikować w Internecie swoje dzieła. W ślady Stephena Kinga idzie Frederick Forsyth, autor takich bestsellerów, jak "Dzień Szakala" czy "Akta Odessy". Autor udostępni online kilka nowych minipowieści, które dopiero po pewnym czasie zostaną wydane w tradycyjnej formie.

Wydawnictwo Online Originals, największy na świecie wydawca książek elektronicznych (eBook), poinformowało, iż umowa zawarta z Frederickiem Forsythem zawiera opcję na pięć nowych utworów, nazwanych roboczo "Quintet". Jeszcze w październiku ukażą się pierwsze dwie: "The Veteran" (Weteran) i "The Miracle" (Cud). Autor uważa się za weterana pisarstwa i jest oczarowany nowoczesnymi technologiami. "Piszę od 1970 r., ale eBooks to najbardziej ekscytujące wydarzenie w moim życiu zawodowym. To niewiarygodne, że słowa pisane w jednym miejscu może czytać już po chwili tysiąc osób na całej planecie" - powiedział F. Forsyth.

Phil Rance, dyrektor Online Originals, stwierdził, iż elektroniczne książki będą coraz popularniejsze i w znacznym stopniu przyczynią się do tego znani autorzy, którzy decydują się najpierw publikować właśnie w Internecie swoje dzieła. Papierowe książki Fredericka Forsytha wydano dotąd w 30 językach, w 60 mln egzemplarzy.

Więcej informacji: www.onlineoriginals.com


Zobacz również