Internetowe poszukiwanie

Dostępny jest już program Poszukiwacz 3.0, umożliwiający wygodne przeszukiwanie zasobów Internetu.

Poszukiwacz 3.0 to w pełni polska aplikacja, której zadaniem jest przeszukiwanie zasobów Internetu. Program umożliwia dotarcie nie tylko do interesujących użytkownika stron WWW, ale również do plików zgromadzonych na serwerach FTP, muzyki w formacie MP3 oraz adresów e-mail.

W obecnej wersji programu dokonano istotnych poprawek. Pierwsze wyraźnie widoczne nowe elementy to nowy interfejs użytkownika i sposób obsługi programu. Najważniejsze zmiany dotyczą jednak mechanizmu wyszukiwawczego, który wzbogacono w nowe funkcje. Jedną z nich jest sprawdzenie czy serwer, na którym znajduje się odnaleziona strona, jest w danej chwili dostępny. Choć spowodowało to wydłużenie procesu wyszukiwania, to jego rezultaty są bardziej precyzyjne. Użytkownik otrzymuje również szczegółowy opis wyszukanych pozycji, który zawiera następujące informacje: adres strony (link), nazwę strony, zgodność strony z szukanym hasłem, źródło informacji oraz długi, nierzadko kilkuzdaniowy opis.

W wersji 3.0 Poszukiwacza zmienił się sposób jego licencjonowania. Użytkowanie programu odbywa się na zasadzie ad-ware, co oznacza, że program pozostał darmowy, ale wyświetla banery reklamowe. Za rejestrację programu, która usuwa z programu wyświetlanie reklam, trzeba zapłacić w zależności od okresu: 20 zł (roczna rejestracja), 35 zł (2 lata), 45 zł (3 lata).

Więcej informacji: www.poszukiwacz.pl