Internetowe teledyski

Koncern muzyczny EMI podpisał umowę z firmą Newsplayer, która planuje uruchomienie serwisu internetowego, za pośrednictwem którego dystrybuowane będą nagrania wideo - w tym również teledyski oraz zapisy koncertów.

Koncern muzyczny EMI podpisał umowę z firmą Newsplayer, która planuje uruchomienie serwisu internetowego, za pośrednictwem którego dystrybuowane będą nagrania wideo - w tym również teledyski oraz zapisy koncertów. Umowa zakłada, że klientom serwisu udostępniona zostanie część zasobów EMI (czyli m.in. nagrania grup The Beatles, Pink Floyd czy Radiohead).

W ciągu następnych kilku miesięcy prawdopodobnie zostanie uruchomionych kilka serwisów, zajmujących się dystrybucją muzyki w Internecie. Zdecydowana większość z nich zamierza jednak udostępnić swoim użytkownikom (oczywiście odpłatnie) nagrania zapisane w formacie MP3 - Newsplayer jest pierwszą firmą, która zdecydowała się na dystrybuowanie w ten sposób również wideoklipów. Z informacji opublikowanych przez przedstawicieli firmy, wynika, że serwis ten mógłby zostać uruchomiony już 1 marca przyszłego roku. Dzięki tzw. streamingowi (czyli przekazowi strumieniowemu) klienci firmy będą mogli oglądać "online" oprócz teledysków m.in. transmisje sportowe, wiadomości, prawdopodobnie również filmy - słowem wszystko, co możemy znaleźć we współczesnej telewizji.


Zobacz również