Internetowe telewizory Sharpa

Japoński koncern Sharp zapowiedział wprowadzenie do swojej oferty nowej serii telewizorów LCD - Internet Aquos. Urządzenia te będą wyświetlały obraz w rozdzielczości HD - oprócz tego umożliwią łatwe przeglądanie stron WWW.

Przedstawiciele Sharpa mówią, że ich nowe produkty mają być przeciwieństwem promowanych obecnie przez wiele firm urządzeń, łączących w sobie funkcjonalność telewizora oraz komputera PC. Do tej pory większość takich produktów była zwykłymi komputerami z funkcją telewizora. Sharp twierdzi jednak, że takie rozwiązanie nie jest zbyt sensowne, ponieważ dla użytkownika dość uciążliwe jest to, że aby obejrzeć ulubiony program, musi poczekać aż uruchomi się system operacyjny.

Dlatego zestaw Internet Aquos będzie się składał z dwóch elementów - modułu komputerowego oraz telewizora LCD. Jeśli użytkownik zechce oglądać na ekranie telewizora strony WWW, wówczas uruchomi obydwa elementy (do nawigowania w Internecie posłuży pilot telewizyjny). Jeśli celem będzie oglądanie telewizji - wystarczy włączyć sam telewizor. W zestawie znajdzie się również bezprzewodowa klawiatura.

Na początek Sharp zamierza wprowadzić do oferty dwa "internetowe telewizory" - model 32- i 37-calowy. Każdy z nich dostępny będzie w dwóch wersjach - z 500- i 250-gigabajtowym dyskiem (telewizor wyposażony jest bowiem w funkcję cyfrowego magnetowidu). Montowane w nich wyświetlacze charakteryzują się kontrastem na poziomie 1200:1 i czasem reakcji 6 ms.

Najtańszy model z nowej serii kosztować ma ok. 2,5 tys. euro. Urządzenia pojawią się w sklepach w najbliższych tygodniach.