Internetowe warsztaty z Photoshopa, Illustratora i InDesigna

14 i 18 grudnia br. odbędzie się kolejna tura warsztatów z cyklu Adobe Creative Roadshow. Tym razem w sesjach będzie można wziąć udział za pośrednictwem Internetu.

Internetowa sesja Creative Roadshow jest skierowana do wszystkich, którym nie udało się zjawić na warsztatach organizowanych w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu czy Poznaniu w październiku br. Spotkania te miały na celu prezentację narzędzi sprzętowych i programowych do profesjonalnych zastosowań graficznych.

Każda z sesji potrwa ok. godziny. Aby wziąć udział w warsztatach, należy zarejestrować się, korzystając z formularza zgłoszeniowego na stronie kreatywnybazar.pl. Trzy dni przed wyznaczonym terminem sesji zarejestrowani użytkownicy otrzymają link dostępowy do spotkania. Prowadzącym sesje będzie Piotr Janowczyk. Pracuje on jako wykładowca Grafiki Wydawniczej i Ilustracji Prasowej przy katedrze Projektowania Graficznego Europejskiej Akademi Sztuk oraz Akademii Fotografii w Warszawie.

Zobacz również:

  • Photoshop - ile kosztuje i gdzie kupić najtaniej?

Tematyka sesji dotyczyć będzie najnowszych wersji programów Photoshop, Illustrator i InDesign, wchodzących w skład pakietu Adobe Creative Suite 4. "W ramach spotkania on-line przedstawione zostaną najciekawsze elementy projektu Creative Roadshow a główny nacisk zostanie położony na kwestie wykorzystania pakietu graficznego CS4 Design Premium i swobody przechodzenia pomiędzy jego poszczególnymi aplikacjami" - czytamy w informacji organizatora warsztatów.

Sesje podzielone będą na dwie części. W pierwszej uczestnicy dowiedzą się jak retuszować zdjęcia w Photoshopie CS4, jak pracować z tłem oraz modelować i teksturować obiekty 3D. Druga część skupiać się będzie na programach Illustrator i InDesign i obejmie takie zagadnienia jak elementy wektorowe w środowisku bitmapowym, narzędzia ilustracyjne, prepress i multimedia.

Więcej informacji