Internetowe wypożyczalnie filmów

Studio filmowe Metro-Goldwyn-Meyer i sieć wypożyczalni wideo Blockbuster osiągnęły porozumienie w sprawie dostarczania filmów przez Internet.

Studio filmowe Metro-Goldwyn-Meyer rozpoczęło współpracę z siecią wypożyczalni wideo Blockbuster w sprawie dostarczania filmów przez Internet. We wspólnym oświadczeniu firmy ujawniły, że Blockbuster udostępni wybrane tytuły z katalogu MGM zarówno do pobrania z sieci bezpośrednio na dysk twardy, jak i w postaci strumieniowych transmisji online. David Bishop, prezes MGM Home Entertainment, twierdzi, że współpraca z Blockbuster na nowym gruncie pozwoli na szersze rozpowszechnianie wielu filmów. Reprezentujący Blockbuster John Antioco uważa, że umowa z MGM to "kolejny krok w dostarczaniu naszym klientom produktów w sposób najbardziej przez nich oczekiwany".

Blockbuster jest jedną z największych światowych sieci wypożyczalni wideo i posiada ponad 6000 punktów w USA i 26 innych krajach. We wrześniu ub.r. MGM uzyskał prawa do ponad 800 filmów archiwalnych produkowanych przez United Artists. Obecnie ma w katalogu ponad 4000 filmów, m.in. wiele klasycznych musicali i 19 filmów o przygodach Jamesa Bonda.

Więcej wiadomości: www.news.com