Internetowy Mega Rynek

Firma Intershop wraz z niemieckim oddziałem eBay na targach CeBIT zaprezentowały internetowe środowisko Mega Market Place "Sell Anywhere", pozwalające na integrację informacji o oferowanych produktach z mechanizmami umożliwiającymi dokonywanie natychmiastowych transakcji.

Firma Intershop, dostawca aplikacji dla elektronicznego handlu oraz niemiecki oddział największej internetowej firmy aukcyjnej - eBay Germany zaprezentowały na targach CeBIT Mega Market Place - system umożliwiający błyskawiczną prezentację oferowanych produktów i dokonywanie bezpośrednich transakcji online.

Otwarta architektura rozwiązań Intershop pozwoliła na integrację całej platformy aukcyjnej za pomocą interfejsu dostarczonego przez eBay, czego w wyniku produkty z katalogu Intershop są wysyłane bezpośrednio na aukcyjną stronę eBay. Internetowi handlowcy, oprócz sprzedaży produktów i usług na własnych stronach, mogą teraz za pomocą kilku kliknięć umieścić swoją ofertę na największej na świecie stronie aukcyjnej. W rozwiązaniu tym eBay.com, oprócz kanału sprzedaży i promocji, pełni także rolę przewodnika kierującego potencjalnego klienta do witryny producenta. "Z asystą eBay wielu sieciowych handlowców z różnych branż może zwiększyć swoje obroty nawet o 50%" - stwierdził Joerg Rheinboldt z eBay Germany. Oferty w serwisie eBay są podzielone na ponad 4300 kategorii, a liczba aukcji przekracza 4,5 mln.