Internetowy atak na producentów futer

Organizacje walczące o prawa zwierząt rozpoczęły nowy etap walki z przemysłem futrzarskim - informuje serwis ZDNet.co.uk. Tym razem celem ataków ekologów stały się witryny internetowe producentów futer - organizacja ECD koordynuje właśnie atak DDos na strony 7 firm i instytucji działających w tej branży.

Grupa nazywająca siebie Electronic Civil Disobedience (czyli Elektroniczne Nieposłuszeństwo Obywatelskie) od kilku dni prowadzi atak DDoS (distributed denial of service) na serwery należące do firm i instytucji z branży futrzarskiej - m.in. Peek & Cloppenburg (P&C), Legacy Trading, Fur & Fashion GmbH oraz Maison de Bonneterie.

EDC stworzyło specjalny program, instalowany jako dodatek do forum dyskusyjnego, którzy automatycznie wysyła wiadomości e-mail do atakowanych serwisów za każdym razem, gdy ktoś opublikuje na forum nową wiadomość.

Z oświadczenia wydanego przez organizację wynika, że jej celem jest wywarcie wpływu na firmy i instytucje, które są odpowiedzialne za zabijanie zwierząt dla ich futer.

Jak informujehttp://ZDNet.co.uk, rzeczniczka firmy Maison de Bonneterie przyznała, że strona firmy stała się celem ataku DDoS.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: