Internetowy edytor tekstu

FCKeditor 2.4.1 jest innowacyjnym edytorem tekstu, który mozna zamieścić na stronie internetowej. Dziesiątki opcji formatowania, współpraca z wieloma przeglądarkami internetowymi (m.in. IE, Opera, Firefox) oraz natychmiastowy dostęp do kodu źródłowego dokumentu sprawiają, że FCKeditor 2.4.1 to program warty uwagi.

Internetowy edytor tekstu

FCKeditor

Głównym celem twórców programu FCKeditor 2.4.1 było stworzenie edytora o podobnych możliwościach do znanych aplikacji Microsoft Word i Writer z pakietu OpenOffice.org. Narzędzie oprócz podstawowych opcji formatowania tekstu (rozmiar, styl, kolor czcionki, pogrubienie, kursywa, wyrównanie, kolumny itp.) posiada również funkcję tworzenia tabel oraz wklejania obrazów do dokumentu. Problemu nie sprawia także dołączenie linku do zaznaczonego wyrazu bądź obiektu. Dodatkowym urozmaiceniem są "emotikonki" i różne skórki interfejsu edytora.

FCKeditor 2.4.1 jest kompatybilny z przeglądarkami Microsoft Internet Explorer 5.5+, Firefox 1.0+, Mozilla 1.3+ i Netscape 7+ oraz działa pod systemami Windows, Mac i Linux. Edytor wspiera CSS.

Pobierz plik

Więcej informacji uzyskać można na stronie domowej programu. Znajduje się na niej także demonstracja możliwości FCKeditor 2.4.1.