Internetowy koncert

9 października br. NetAID Foundation (http://www.netaid.org) organizuje koncert charytatywny, odbywający się równocześnie w Nowym Jorku, Londynie i w Genewie.

9 października br. NetAID Foundation (http://www.netaid.org) organizuje koncert charytatywny, odbywający się równocześnie w Nowym Jorku, Londynie i w Genewie. W imprezie wezmą udział takie sławy, jak Bryan Adams, Sting, George Michael, Eurythmics, Jon Bon Jovi, Jimi Page, David Bovie, Robbie Wiliams i Bryan Ferry. Dzięki wykorzystaniu 1500 serwerów internetowych, rozmieszczonych w 90 centrach danych na całym świecie, koncert ma szansę stać się największym przedsięwzięciem medialnym, transmitowanym na żywo w Sieci.

Wykonany specjalnie na tę okazję system informatyczny jest przygotowany na przyjęcie miliarda odwiedzin, obsługę milionów równoczesnych operacji i transmisję 125 tysięcy równoczesnych strumieni danych. Ocenia się, że witrynę odwiedzi w ciągu godziny ok. 60 milionów internautów.

Witryna NetAID (http://www.netaid.org) została oficjalnie uruchomiona 8 września, a pierwszymi gośćmi byli prezydent USA Bill Clinton, prezydent RPA Nelson Mandela oraz premier Wielkiej Brytanii Tony Blair.