Internetowy konkurs overclockingu rozpoczęty

Firma Gigabyte uruchomiła konkurs na podkręcanie kart graficznych "Beat Me If You Dare". Na uczestników czeka pula nagród o wartości 9 tys. dolarów.

Zobacz Ranking produktów PC World - karty graficzne

Koncern Nvidia zaprezentował nową architekturę procesorów graficznych ogólnego zastosowania o nazwie kodowej Fermi (GT300). Układy mają nie tylko znaleźć uznanie komputerowych graczy ceniących wysoką wydajność i realizm grafiki, ale odegrać też ważną rolę na rynku superkomputerów.

Więcej informacji: Fermi - Nvidia odpowiada na Radeona 5800

Do pobrania:

Aby wziąć udział w konkursie, należy odwiedzić stronę Beat Me If You Dare i zarejestrować się. Uczestnicy konkursu mogą podkręcać karty dowolnego producenta, przy czym Gigabyte dokładnie precyzuje, z jakich chipsetów można korzystać.

Testy kart należy przeprowadzić z użyciem narzędzi 3DMark Vantage, CPU-Z oraz benchmarku w grze Resident Evil 5, a uzyskane wyniki przedstawić w formie zrzutów ekranu (plik w formacie .bmp). Dodatkowo należy załączyć odnośnik do wyników testów zweryfikowanych w serwisie Futuremark.

Każdy z uczestników może przesyłać wiele wyników testów, jednak tylko ostatni z wprowadzonych będzie brany pod uwagę. Publikowanie tego samego wyniku przez jednego użytkownika korzystającego z różnych kont jest zabronione i grozi wykluczeniem z zawodów.

Konkurs trwa od 1 października do 31 grudnia 2009 r. Będzie złożony z trzech etapów. Zwycięzca każdej rundy może liczyć na nagrodę 1,5 tys. USD, a zdobywcy 2. i 3. miejsca - na karty graficzne Gigabyte (odpowiednio: GeForce GTX 295/ GIGABYTE GV-N295-18I-B i GeForce GTX 285/ GIGABYTE GV-N285OC-2GI).

Oprócz tego, uczestnik, który pobije rekord podkręcania ustanowiony przez zespół Gigabyte, może liczyć na podwojenie wysokości nagrody.

Wśród osób zarejestrowanych na stronie konkursowej zostanie także rozlosowana nagroda dodatkowa - profesjonalna mysz do gier GIGABYTE GM-M8000.