Internetowy konkurs wiedzy filmowej

Rusza druga edycja internetowego konkursu wiedzy o filmie i kinematografii, organizowanego przez Cinema City. Począwszy od 1 lipca br. uczestnicy zabawy przez osiem tygodni będą odpowiadać na pytania zadawane w internetowym quizie - do wygrania jest ponad 20 tysięcy nagród.

W konkursie można wziąć udział po zalogowaniu się na stronie Cinema City. Zabawa będzie przebiegać w ośmiu etapach - w każdym z nich uczestnik będzie musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące wybranego gatunku filmowego (komedia, fantasy, animacja, science fiction, horror, film przygodowy, kryminał i musical).

Konkurs będzie miał formę quizu - na każde z pytań będzie przypadać cztery odpowiedzi do wyboru, z czego trzeba będzie zaznaczyć tę jedną - poprawną. Organizator zapowiada, że w miarę postępów gry będzie rosnąć trudność pytań. O miejscu gracza w rankingu zadecyduje zarówno poprawność odpowiedzi, jak i czas, w jakim ich udzielał. W ścisłym finale weźmie udział 50 najlepszych graczy. Odbędzie się on 30 sierpnia br. w warszawskim Cinema City Bemowo (organizator zapewnia pokrycie kosztów przejazdu dla osób spoza stolicy).

W tym roku organizator przewidział ponad 20 tysięcy nagród, w tym sprzęt RTV/AGD. Nagrodą główną jest samochód - Ford Kuga.

W ubiegłorocznej edycji konkursu wiedzy o wzięło udział ponad 20 tys. osób.

Więcej informacji: strona konkursu. Jak zapewnił nas organizator, odsyłacz ma być aktywny "lada moment".