Internetowy przewodnik weekendowy

Nie masz pomysłu na spędzenie weekendu? Zobacz, jak z pomocą internetowych serwisów kulturalno-społecznościowych i nietypowych wyszukiwarek możesz zorganizować sobie czas wolny i uniknąć bezproduktywnego siedzenia w domu.


Piątek przoduje w rankingach na ulubiony dzień tygodnia - i nic dziwnego, w końcu to początek weekendu, inauguracja wypoczynkowej przerwy od pracy bądź innych, codziennych zajęć.

Większość z nas ma zwykle zawczasu sprecyzowane plany, jak spędzić nadchodzące niecałe 2,5 doby wolnego. Niekiedy jednak plany te trzeba weryfikować w ostatniej chwili - a to znajomi odwołali umówione spotkanie, a to pogoda "nie zachęca do spacerów". Na szczęście Sieć obfituje w witryny, które podsuną ci nowe pomysły na zagospodarowanie weekendu; dzięki odpowiednim wyszukiwarkom i platformom społecznościowym znajdziesz też informacje o dziejących się w twojej okolicy wydarzeniach.

ChwilaWolnego.pl

Serwis ten - jak czytamy na stronie głównej - ma pełnić funkcję wyszukiwarki pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Publikowane są w nim ogłoszenia usług i wydarzeń, pogrupowane w kilka kategorii tematycznych, m.in. sport, film, muzyka, kultura i edukacja. Internauci mogą bezpłatnie publikować własne oferty. Chcesz nauczyć się śpiewu tradycyjnego lub posłuchać koncertu mis i gongów tybetańskich? Zajrzyj na Chwilę wolnego.

Informacje: ChwilaWolnego.pl

Lokter.pl

Serwis ułatwiający wyszukiwanie informacji o ciekawych miejscach lub wydarzeniach dziejących się w twojej okolicy (mogą to być np. wydarzenia kulturalne, ale i promocje w pobliskich sklepach). Zalogowany użytkownik może samodzielnie nanieść na mapę interesującą lokalizację, a następnie poinformować o niej innych internautów. Serwis umożliwia publikację filmów ze stron YouTube czy Vimeo.

Informacje: Lokter.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: