Internetowy telewizor

W ofercie firmy 1to1 Magic znajdziesz trzy modele "internetowych telewizorów" - o przekątnej ekranu 21, 28 cali oraz 32 cale. Ten ostatni model jest wyposażony nawet w zintegrowany odtwarzacz płyt DVD.


W ofercie firmy 1to1 Magic znajdziesz trzy modele "internetowych telewizorów" - o przekątnej ekranu 21, 28 cali oraz 32 cale. Ten ostatni model jest wyposażony nawet w zintegrowany odtwarzacz płyt DVD.

Wszystkie modele są stereofoniczne. W każdym zestawie znajduje się pilot oraz klawiatura bezprzewodowa. Wraz z telewizorem otrzymujesz dodatkowy zestaw usług, czyli konto pocztowe w domenie @magicclub.pl (10 MB) oraz e-konto w banku Lukas.

Słowo o sprzęcie

W każdym zestawie znajdziesz pilota oraz klawiaturę bezprzewodową, wyposażoną w kilkanaście dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

W każdym zestawie znajdziesz pilota oraz klawiaturę bezprzewodową, wyposażoną w kilkanaście dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

WebTelewizory montowane są przez turecką firmę Profilo - Telra. W najbardziej luksusowym modelu zastosowano kineskop marki Philips oraz napęd DVD (odtwarza również płyty audio oraz pliki MP3 zapisane na płytach CD-R i CD-RW). Oprogramowanie zastosowane w urządzeniu, czyli przede wszystkim przeglądarkę oraz program pocztowy, utworzyła francuska firma Netgem. Warto wspomnieć, że przeglądarka to zmodyfikowana specjalnie do potrzeb internetowego telewizora Mozilla.

Wszystkie modele zawierają zintegrowany modem zgodny ze standardem V.90; z Internetem łączą się za pośrednictwem numeru dostępowego TP S.A. lub Netii (tych ustawień nie można, niestety, modyfikować samodzielnie). Klawiaturę bezprzewodową przystosowano specjalnie do potrzeb webTelewizora - wyposażona jest w kilkanaście dodatkowych klawiszy funkcyjnych.

Przedstawiciele 1to1 Magic przekonują, że webTelewizor jest produktem przeznaczonym przede wszystkim dla osób, które do tej pory nie miały styczności z Internetem - czyli dla tych wszystkich, którzy sądzą, że zarówno odpowiednia konfiguracja komputera, jak i korzystanie z zasobów Sieci jest dla nich zbyt trudnym zadaniem. Świadczyć może o tym choćby sam proces dostarczania i konfigurowania urządzenia. Telewizor jest przywożony do nabywcy przez kuriera, który sam dokonuje konfiguracji. Wszelkie modyfikacje oprogramowania również zostaną przygotowane przez pracowników firmy - użytkownik będzie jedynie musiał pobrać z serwera niezbędne uaktualnienia.

Surfowanie po ekranie

Po włączeniu telewizora wyświetla się informacja o połączeniu (wszystkie komunikaty na ekranie są po polsku). Po chwili telewizor przełącza się na tryb telewizyjny. Jeśli zechcesz połączyć się z Internetem, należy nacisnąć odpowiedni przycisk pilota - wtedy wyświetli się okno opcji internetowych. Teraz zadecyduj, czy chcesz korzystać z przeglądarki, czy poczty elektronicznej.

Jeśli chcesz przeglądać strony WWW, wystarczy wywołać pasek adresu (służy do tego specjalny przycisk) i wpisać żądany URL. Utrudnione (w stosunku do komputerowego surfowania) jest uruchamianie poszczególnych linków na stronie WWW - wyraźnie brakuje myszy. Przyznać jednak trzeba, że już po kilku minutach korzystania z webTelewizora można całkiem nieźle radzić sobie za pomocą kursorów.

Przeglądarka, w którą wyposażono urządzenie, całkiem sprawnie radziła sobie z większością stron internetowych, które przeglądaliśmy (obraz wyświetlany jest w rozdzielczości 640x480 pikseli). Wadą jest brak możliwości przeglądania stron WWW wykorzystujących aplety Javy. Bez większych problemów przeglądarka radzi sobie z animacjami we Flashu oraz przekazami strumieniowymi. Obsługuje również protokół SSL, dzięki czemu można korzystać np. z oferty banków internetowych. Podobnie jak w innych przeglądarkach, możliwe jest tworzenie własnej listy najczęściej odwiedzanych stron oraz ustawienie dowolnej strony startowej.

Program pocztowy, w który wyposażony jest webTelewizor, zintegrowany został z wbudowaną automatyczną sekretarką - w skrzynce odbiorczej widać zarówno nadesłane pod Twój adres e-maile, jak i nagrane wiadomości głosowe. Sam również, wysyłając do kogoś e-maile, możesz opatrzyć je dodatkowymi, dźwiękowymi komentarzami. Wszystkie wiadomości przechowywane są na serwerze firmy 1to1 Magic - webTelewizor nie ma własnej pamięci wewnętrznej, w której takie dane mogłyby być przechowywane (z tego powodu niemożliwe jest np. personalizowanie stron internetowych).

Do webTelewizora możesz podłączyć drukarkę (urządzenie wyposażone jest w port szeregowy). Nie przewidziano natomiast wyjścia "line out". Jeśli nie masz domowej centralki lub dwóch linii telefonicznych, za każdym razem, gdy chcesz posurfować, konieczne jest podłączanie webTelewizora do linii telefonicznej. Główną zaletą urządzenia jest prostota obsługi, która zachwyci nawet osoby, które do tej pory nie miały kontaktu z Internetem. Doświadczonym internautom webTelewizor może się wydać urządzeniem o za małych możliwościach.

Informacje 1to1 Magic

Al. Jerozolimskie 123

02-017 Warszawa

www.magicbox.pl

Cena webTelewizor 21'' 1749 zł, 28'' 2199 zł, 32'' z DVD 3989 zł