Internetowy wirtuoz gitary - strojenie gitary online, nauka akordów, gitarowe tricki

Marzysz o tym, żeby stać na scenie i grać solówki porywające wielotysięczną publiczność? Zacznij od nauki gry na gitarze w domowym zaciszu, z komputerem. Najwięksi mistrzowie też byli początkujący.

Jeszcze do niedawna nauka gry na tym instrumencie nie była wcale taka łatwa. Nie mieliśmy dostępu do Internetu, książek czy filmów instruktażowych. W większości wypadków, poza nauką w szkole muzycznej, każdy, kto chciał pójść w ślady wielkich gitarzystów, musiał mieć po prostu dobre ucho i wyjątkowo wytrzymały sprzęt do odtwarzania muzyki. Na szczęście te czasy mamy już za sobą. Dziś praktycznie każdy z naszych czytelników może wziąć do ręki gitarę i skorzystać z ogromnych zasobów edukacyjnych dostępnych w Sieci. Poniżej prezentujemy zestaw użytecznych stron w Internecie, z których powinien korzystać każdy szanujący się gitarzysta.

ChordBook.com

Opanowanie akordów to bardzo ważny element początkowej fazy nauki gry na gitarze. Nie każdego stać na nauczyciela, który będzie pokazywał ustawienie palców na gryfie. Dlatego warto zajrzeć do ChordBook.com, strony wykorzystującej technologię Flash.

Internetowy wirtuoz gitary - strojenie gitary online, nauka akordów, gitarowe tricki

Dzięki wirtualnej gitarze na ChordBook.com, akordy i skale gitarowe nie będą miały przed tobą tajemnic.

Instrukcje pokazywane są na wirtualnej gitarze. Akordy zostały dokładnie zademonstrowane z użyciem kropek, które oznaczają punkt, gdzie należy położyć palec. Możesz usłyszeć niezależnie każdą ze strun lub zagrać cały akord. Co ciekawe, dostępna jest również opcja tworzenia i zapisywania własnych akordów. ChordBook.com pozwala na strojenie gitary online, zakładanie kapodastera czy zmianę gitary klasycznej na elektryczną. Również szybkość grania poszczególnych dźwięków akordu możesz zmieniać.