Interplay gotowe na wydanie Fallout Online

W końcu zostało potwierdzone to, co najbardziej zagorzali fani Fallout'a podejrzewali od dawna. Otóż firma Interplay, twórca tej znakomitej serii, oficjalnie potwierdziła rozpoczęcie prac nad nową grą. Będzie ona nosić nazwę 'Fallout Online'.

Najnowsze dzieło Interplay ma być grą MMO, co raczej nie powinno dziwić jeśli spojrzeć na rosnącą popularność tego typu tytułów. Niestety nie podano jeszcze żadnych bardziej szczegółowych informacji. Firma jest na razie na etapie zbierania funduszy. Przedstawiciele Interplay zapewniają, że uda się na czas zabezpieczyć odpowiednią sumę pieniędzy. Fakt powstania gry jest więc przesądzony.

Jeszcze niedawno przyszłość Interplay stała pod wielkim znakiem zapytania. W grudniu 2001 roku firma miała 59 milionów dolarów długu i niewiele wskazywało na poprawę sytuacji. Teraz jest już trochę lepiej bowiem ich należności wynoszą "jedynie" 3 miliony. Niestety, aby tego dokonać, włodarze Interplay musieli sprzedać prawa do produkcji trzeciej części Fallouta firmie Bethesda.

Tak, w wielkim skrócie, narodził się pomysł stworzenia MMORPG'a bazującego na klimacie jaki fani już dobrze znają. Jak zapewnia przedstawiciel firmy - Fallout Online będzie tak samo dobry (jeśli nie lepszy) od gier jakie Interplay wydawała do tej pory. Graczom ma zapewnić dużą porcję rozrywki a firmie fundusze na spokojny rozwój w nadchodzących latach. Miejmy tylko nadzieję, że firma kosztem graczy nie skupi się głównie na tym drugim aspekcie.

Czekamy więc z niecierpliwością na więcej szczegółów dotyczących nowej produkcji.