Interstate '82

Uzbrojone samochody, muzyka funky, kryzys gospodarczy. Te trzy rzeczy mogą kojarzyć się tylko z jedną grą. Chodzi oczywiście o Interstate'76. Wkrótce pojawi się druga część - Interstate'82.

Uzbrojone samochody, muzyka funky, kryzys gospodarczy. Te trzy rzeczy mogą kojarzyć się tylko z jedną grą. Chodzi oczywiście o INTERSTATE '76 wydane ponad rok temu przez ACTIVISION. Wszyscy zapewne pamiętają szaleńczą jazdę po amerykańskich drogach oraz tworzącą niepowtarzalną atmosferę muzykę. Produkt był na tyle dobry, że developerzy zdecydowali się wydać pakiet dodatkowych misji zatytułowany NITRO RIDERS. Zbliżają się święta i programiści postanowili wydać prawdziwy sequel wspomnianej gry, który nazywać się będzie INTERSTATE '82.

Ponownie spotkamy znanych z poprzedniej części bohaterów. Będą to oczywiście Groove Champion, który w między czasie otrzymał w prezencie drewnianą nogę. A pomagać mu będą jego siostra Skye oraz nieodłączny murzyn Taurus. Bohaterów zobaczymy w zupełnie nowych wcieleniach, ponieważ wszystkie przerywniki w grze robione są w stylu komiksowym, wyglądającym znacznie lepiej niż cieniowane wieloboki z pierwszej odsłony INTERSTATE. Intryga, w którą będą uwikłani będą bohaterowie będzie jeszcze bardziej rozwinięta niż poprzednio. Akcja będzie miała wiele niespodziewanych zwrotów, a wszystko będzie się działo przy akompaniamencie muzyki z lat 80. Twórcy mówią, że czerpali inspirację z takich filmów jak "A-Team" czy "Knight Raider". Dzięki temu będziemy mogli zobaczyć naprawdę niezłe widowisko przypominające amerykańskie filmy sprzed kilkunastu lat.

INTERSTATE '76 miało dość duże wymagania sprzętowe i chyba dopiero po pojawieniu się akceleratorów 3D rozwinęło skrzydła. Sequel najprawdopodobniej będzie wymagał do uruchomienia dopalacza, ale za to wszystko powinno działać poprawnie na Pentium 133. Ciekawą rzeczą jest to, że grafika zostanie w niektórych miejscach uproszczona. Jednak jest to celowe działanie programistów, mające na celu zwiększenie szybkości działania programu. Z nowych efektów będziemy mogli zobaczyć na ekranie półprzeźroczystą wodę, efekty atmosferyczne oraz dopracowaną grę świateł. Jeśli programiści dotrzymają słowa to wszystko będzie wyglądało niegorzej niż w trzeciej części NEED FOR SPEED. Kolejną innowacją jest przeniesienie akcji również na teren miasta (dokładniej Las Vegas), dodanie niesamowicie wyglądających estakad i wielopoziomowych skrzyżowań dróg. Z pewnością ta ucieczka z prowincji do metropolii wyjdzie grze na dobre.

Chyba największą nowością jest umożliwienie graczowi opuszczenie wygodnego siedzenia kierowcy i udanie się w dalszą drogę pieszo (oczywiście z pistoletem w dłoni). Tutaj gra przypominać będzie nieco kontrowersyjne GRAND THEFT AUTO, gdzie mogliśmy podejść do wybranego samochodu, wyrzucić kierowcę na asfalt i odjechać nowym pojazdem w siną dal. Oprócz czterokołowych Krążowników Szos będziemy mieli okazję przejechać się Harleyem lub wzbić się w powietrze w kabinie helikoptera. Tak jak w poprzednim INTERSTATE można podczas jazdy wystawić przez okno guna i celnym strzałem ukatrupić kierowcę przejeżdżającej obok maszyny. Ten element zawsze bardzo mi się podobał i tak najczęściej starałem się załatwiać przeciwników. Dostaniemy do dyspozycji oczywiście nowe uzbrojenie konwencjonalne, które będzie siało spustoszenie na autostradzie i w ciemnych miejskich zaułkach.

W stosunku do poprzednika znacznie usprawniony zostanie tryb gry wieloosobowej, który będzie jeszcze ciekawszy i emocjonujący. Rozwiązany zostanie problem graczy używających cheatów (prawdopodobnie wszystkie dane o użytkowniku podobnie jak w przypadku STARCRAFTA będą przechowywane na serwerze). Jeśli ktoś jest szczególnie uzdolniony, może zaprojektować sobie własny samochód do potyczek sieciowych (pomocny będzie program do grafiki 3D). Wszystkie powyższe argumenty świadczą dobitnie o tym, że INTERSTATE '82 nie będzie grą słabą. Znając firmę ACTIVISION należy się spodziewać produktu bardzo wysokiej klasy, który z pewnością zajmie wysokie miejsca na listach przebojów. Totalna masakra (na drogach i w kieszeniach rodziców) planowana jest na gwiazdkę.