Inwazja insektów

Bohaterowie filmu Starship Troopers już niedługo zawładną naszymi komputerami.

Gry komputerowe oparte na wątkach zaczerpniętych z popularnych filmów zazwyczaj cieszą się dużą popularnością. Prawdopodobnie reguła ta potwierdzi się także w przypadku przygotowywanego przez Hasbro Interactive produktu o nazwie Starship Troopers.

Fabuła gry przeniesie nas w rok 2268, kiedy to na Ziemię spada ogromny meteoryt niszcząc znaczną część rajskiego Buenos Aires. Wnikliwe analizy dowodzą, że sprawcą globalnej katastrofy jest tajemnicza rasa Arachnidów pochodząca z planety Klendathu. Rozpoczyna się wojna, a my stajemy po stronie Ziemian jako dowódca elitarnej jednostki bojowej - Mobile Infantry (Piechota Zmechanizowana). Podzielona na kilkanaście rozbudowanych misji rozgrywka polegać ma na kierowaniu w czasie rzeczywistym drużyną żołnierzy. W toku gry ziemskie oddziały dysponujące kilkunastoma typami uzbrojenia i wyposażeniem dodatkowym, muszą zmierzyć się z 15 gatunkami obcych istot. Dla miłośników opcji multiplayer przygotowano kilka specjalnych trybów prowadzenia gry za pośrednictwem sieci lokalnej lub Internetu.

Światowa premiera Starship Troopers zapowiedziana została na październik 2000 roku. Do naszego kraju gra trafi za pośrednictwem firmy CD Projekt i sprzedawana będzie w całkowicie zlokalizowanej wersji.


Zobacz również