Inwazja kosmitów

Tuż po wakacjach polscy fani gier strategicznych będą mieli okazji spróbować swych sił w walce z hordami kosmicznych najeźdźców w grze pt. UFO: Aftermath.

Gra nawiązuje do najlepszych tradycji strategicznej serii UFO/X-Com i jest

strategią turową, w której gracz zarządza nieustraszoną drużyną komandosów i troszczy się o ograniczone zasoby broni i amunicji. Grupa komandosów dowodzona przez gracza jest ostatnią linią ziemskiej obrony w walce z siłami inwazyjnymi nieprzejednanych i okrutnych przybyszów z kosmosu.

UFO: Aftermath to nie tylko remake legendarnego klasyka - obok bogactwa opcji taktycznych w czasie starć "oko w oko" z obcymi, gracz musi też uważać na ich plany w skali globalnej. Tereny opanowane przez najeźdźców z kosmosu będą stopniowo pokrywane przez ich oślizgłą biomasę, a całe życie na tym obszarze niszczone. Podczas starć dowodzeni przez nas komandosi zbierają punkty doświadczenia, a każda misja taktyczna jest generowana losowo.

Tytuł dostępny będzie w edycji standardowej (w praktycznym opakowaniu formatu DVD, wzbogaconym dodatkowo o eleganckie etui) i w Limitowanej Edycji Kolekcjonerskiej. Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery, wiemy jednak, że gra ukaże się prawdopodobnie we wrześniu i w edycji standardowej będzie kosztować 99,90 zł.