Inwestorzy wątpią w Star Wars: The Old Republic?

Nadchodząca gra sieciowa studia BioWare ma w zasadzie wszystko to, co powinno uczynić z niej hit. Okazuje się jednak, że inwestorzy, udziałowcy Electronic Arts wątpią w jej komercyjny sukces. Czy Star Wars: The Old Republic nie zainteresuje miłośników elektronicznej rozrywki?

Budżet sięgający 300 milionów dolarów, dwunastu autorów od ponad dwóch lat piszących scenariusz, wszystkie dialogi czytane przez aktorów, uniwersum Star Wars oraz umiejętności studia BioWare odpowiedzialnego za Mass Effect czy Dragon Age. Już te atuty powinny sprawić, że Star Wars: The Old Republic odniesie komercyjny sukces. Tymczasem okazuje się, że w grę przestają wierzyć inwestorzy, udziałowcy jej wydawcy - firmy Electronic Arts.

Tyle, na łamach serwisu Gamasutra, powiedział analityk z firmy Janco Partners, niejaki Mike Hickey. Twierdzi on, że ich wątpliwości biorą się przede wszystkim stąd, że Electronic Arts nie odniosło jeszcze znaczącego sukcesu na rynku gier MMO. Wręcz przeciwnie, ich ostatnim dziełem tego typu - Warhammer Online - gracze szybko przestali się interesować, a firma zmuszona była zamknąć ponad sześćdziesiąt serwerów obsługujących grę.

Hickey twierdzi ponadto, że w obecnych czasach sukces odnoszą tytuły, korzystające z modelu biznesowego "free to play". Tymczasem za przyjemność bawienia się The Old Republic trzeba będzie wnosić comiesięczne opłaty. Hickey podkreśla również, że dziennikarze zajmujący się elektroniczną rozrywką do tej pory nie wypowiadają się zbyt ciepło na temat produkcji BioWare. Także udziałowcy EA mogą z niechęcią odnieść się do gry, kiedy zobaczą ile pieniędzy pochłaniają opłaty licencyjne pozwalające korzystać z uniwersum Star Wars.

Warto także wspomnieć, że pod koniec zeszłego roku, w Internecie pojawił się komentarz byłego pracownika Electronic Arts, który twierdzi, iż The Old Republic będzie jedną z największych wpadek w historii gier wydawanych przez amerykańską korporację. Czy rzeczywiście tak się stanie? Tego wszyscy dowiedzą się w okolicach kwietnia tego roku kiedy dzieło BioWare powinno trafić do sklepów.