Inwestycja w dostawców

Compaq zamierza zainwestować ponad miliard dolarów w rynek dostawców usług internetowych, aplikacji i rozwiązań sieciowych.

Compaq we wtorek ogłosił zamiar zainwestowania ponad 1 mld USD w rynek dostawców usług. Oferta kierowana jest do dostawców usług internetowych, aplikacji oraz usług sieciowych i obejmie program finansowania, inwestycje wyrównawcze i porozumienia z dostawcami. Z całej sumy 600 mln USD zostanie przeznaczonych na pożyczki dla firm realizowane poprzez Compaq Financial Services, 400 mln na inwestycje wyrównawcze i dalsze 150 mln na indywidualny i wspólny marketing. Jak powiedział Keith McAuliffe, wiceprezes działu dostawców usług Compaqa: "niewielka część" sumy - kwota rzędu 50 mln USD - została już wydana w br. na inwestycje w korporację Digex.

K. McAuliffe przypomniał niedawny raport Forrester Research, przewidujący wzrost wartości rynku dostawców usług do 16 mld USD w ciągu najbliższych trzech lat. "Myślę, że jesteśmy przygotowani na wspomaganie wzrostu tego rynku, a ten rok będzie kluczowy" - powiedział. - "W kolejnych latach finansowanie może nie być najważniejszym czynnikiem" - dodał. Ogłoszona wczoraj inicjatywa obejmuje finansowanie sprzętu, oprogramowania i usług dla dostawców, wspomaganie zarządzania firmami (przygotowywanie raportów i usługi konsultingowe), trening pracowników, konsultacje i pomoc marketingową.