Iomega - 160 GB łatwego backupowania

W ofercie firmy Iomega dostępny jest już zewnętrzny dysk twardy o pojemności 160 GB wyposażony w opcję łatwego i szybkiego backupowania danych. Urządzenie podłączane do komputera poprzez port USB 2.0 (kompatybilny z 1.1), zostanie zaprezentowane podczas zbliżających się targów CeBIT America w Nowym Jorku.

Targi CeBIT America odbędą się w Nowym Jorku w dniach 25 – 27 maja 2004. Tam po raz pierwszy publicznie zostanie zaprezentowany nowy, zewnętrzny dysk Iomegi. Jego talerze wirują z prędkością 7200 obrótów na minutę. Średni czas dostępu do danych to 9 ms, zaś prędkość transferu pomiędzy dyskiem, a komputerem wynosi 25 MB/s (w przypadku wykorzystania portu USB w standardzie 2.0).

Iomega - 160 GB łatwego backupowania
Za dokonywanie backupów odpowiada autorskie oprogramowanie Iomegi - Automatic Backup, które nie wymaga od użytkownika, aby ten pamiętał o regularnym zabezpieczaniu swoich danych. Wystarczy, iż zdefiniuje on katalogi oraz pliki, które będą poddawane automatycznemu backupowaniu. Równie prosty jest również proces odzyskiwania danych – przy pomocy metody 'drag-and-drop'.

Nowy dysk Iomegi kosztować ma 199,95 USD. Oprogramowanie odpowiadające za automatyczne backupowanie danych współpracuje zarówno z systemami z rodziny Windows (98, 98SE, 2000, ME i XP), jak i Mac OS (Mac OS 8.6 i wyżej).

Więcej informacji: http://www.iomega.com