Iomega - nowa linia przenośnych dysków eGo

Firma Iomega poszerzyła wczoraj ofertę o nową linię przenośnych dysków twardych eGo. Dyski mogą współpracować z komputerami Windows i Mac, i są dostępne w wersjach o trzech różnych pojemnościach (250, 320 i 500 GB) i trzech kolorach (czerwona, srebrna lub niebieska obudowa - anodyzowane aluminium).

Dyski eGo with Protection Suite mają wielkość 2,5 cala i wymieniają z komputerem dane za pośrednictwem portu USB 2.0, który służy również do zasilania urządzenia. Dzięki zastosowaniu technologii Drop Guard, dyski są odporne na wstrząsy i wytrzymują upadek z wysokości 1,3 metra. Iomego sprzedaje dyski razem z programami Iomega QuikProtect i EMC Retrospect Express (wykonywanie kopii zapasowych danych).

Użytkownik może też skorzystać z usługi MozyHome Online Backup (przechowywanie danych na zdalnym serwerze). Przy przechowywaniu danych o pojemności do 2 GB usługa jest bezpłatna. Dane o dowolnej pojemności można przechowywać po uiszczeniu opłaty 5 USD (za jeden miesiąc). Użytkownicy WIndows dostają też dodatkowo program McAfee VirusScan Plus.

Dyski kosztują 85 USD (250 GB), 95 USD (320 GB) i 135 USD (500 GB).

Firma wprowadziła na rynek w grudniu 2008 r. dwa inne modele dysków eGo (eGo Encrypt i eGo Blackbelt). Pisaliśmy o tym tutaj.