Iomega - wszechstronne nagrywarki DVD

Firma Iomega zaprezentowała dwie nowe, zewnętrzne nagrywarki DVD - Super DVD Writer oraz Super DVD QuikTouch Video. Obie nagrywarki potrafią zapisywać krążki DVD z maksymalną prędkością 16x, szczególnie ciekawy wydaje się jednak model QuikTouch Video, który może nagrywać materiał wideo bezpośrednio z kamery czy magnetowidu.

Iomega Super DVD QuikTouch Video Burner to właściwie połączenie nagrywarki DVD z kartą do przechwytywania wideo - wystarczy podłączyć do urządzenia źródło obrazu (np. kamerę wideo), umieścić w napędzie nośnik i wcisnąć jeden przycisk - nagrywarka sama ustawi optymalne parametry i rozpocznie nagrywanie.

Nowe nagrywarki komunikują się z komputerem za pośrednictwem złącza USB 2.0 - urządzenia nagrywają płyty DVD z maksymalną prędkością 16x. Producent nie podał na razie prędkości zapisu poszczególnych formatów, wiadomo jednak, że oba modele zapisują m.in. dwuwarstwowe płyty DVD+R DL.

Cenę modelu Super DVD Writer ustalono na 200 USD, zaś Super DVD QuikTouch Video Burner - na 300 USD. Urządzenia w najbliższym czasie powinny trafić do sprzedaży.

Więcej informacji:

http://www.iomega.com