Ipla trafiła w ręce Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat postanowił kupić internetową platformę rozrywkową Ipla. Serwis internetowy był do tej pory w rękach spółki Bithell, którą zarządza Zygmunt Solorz-Żak. Jest on również głównym udziałowcem Cyfrowego Polsatu, który ma w planach także uruchomienie płatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Cyfrowy Polsat kupił serwis Ipla

Cyfrowy Polsat kupił serwis Ipla

Serwis Wyborcza.biz informuje, że Ipla została sprzedana Cyfrowemu Polsatowi za 150 mln złotych. Firma doradcza Ernest & Young mówi, że wycena serwisu była rzetelna i nie odbiega od wycen innych jemu podobnych. Piotr Grzybowski, analityk firmy DI BRE stwierdza natomiast, że bieżące wyniki firmy nie uzasadniają takiej ceny, a jest ona rezultatem uwzględnienia potencjału tej platformy.

Ipla ma umowę na wyświetlanie seriali i programów telewizyjnych Polsatu, TVP i innych stacji oraz filmów z wytwórni takich jak m.in. Warner Bros, DreamWorks i Paramount Pictures. Przychody Ipli w roku 2011 wyniosły 30 mln złotych, ale firma nie przyniosła zysków. Większość przychodów to reklamy (90 proc.), a reszta opłaty za oglądanie filmów na życzenie itp..

Pobierz: Ipla 2.3.3.12

Analityk DI BRE mówi, że Cyfrowy Polsat liczy na doprowadzenie nowego nabytku do rentowności w ciągu roku. Jego przychody mają się podwoić w czasie trzech do pięciu lat. Cyfrowy Polsat planuje także wprowadzenie pakietu płatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. 8 kanałów telewizyjnych i 12 radiowych będzie można odbierać za pomocą dekodera przekazującego sygnał na telewizory i urządzenia mobilne. Dada on dostęp również do pozostałych multipleksów (pakietów naziemnej telewizji cyfrowej).

Zobacz też:TVscreen.pl - serwis z filmami na żądanie zbankrutował

Niebawem przekonamy się, jak przejęcie przez Cyfrowy Polsat wpłynie na kształt serwisu Ipla, który obecnie jest jedną z najpopularniejszych platform VOD (wideo na życzenie) w Polsce. Powinno to zaowocować m.in. większą ilością kinowych hitów w ofercie.