Ipla trafiła w ręce Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat postanowił kupić internetową platformę rozrywkową Ipla. Serwis internetowy był do tej pory w rękach spółki Bithell, którą zarządza Zygmunt Solorz-Żak. Jest on również głównym udziałowcem Cyfrowego Polsatu, który ma w planach także uruchomienie płatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej.

Ipla trafiła w ręce Cyfrowego Polsatu

Cyfrowy Polsat kupił serwis Ipla

Serwis Wyborcza.biz informuje, że Ipla została sprzedana Cyfrowemu Polsatowi za 150 mln złotych. Firma doradcza Ernest & Young mówi, że wycena serwisu była rzetelna i nie odbiega od wycen innych jemu podobnych. Piotr Grzybowski, analityk firmy DI BRE stwierdza natomiast, że bieżące wyniki firmy nie uzasadniają takiej ceny, a jest ona rezultatem uwzględnienia potencjału tej platformy.

Ipla ma umowę na wyświetlanie seriali i programów telewizyjnych Polsatu, TVP i innych stacji oraz filmów z wytwórni takich jak m.in. Warner Bros, DreamWorks i Paramount Pictures. Przychody Ipli w roku 2011 wyniosły 30 mln złotych, ale firma nie przyniosła zysków. Większość przychodów to reklamy (90 proc.), a reszta opłaty za oglądanie filmów na życzenie itp..

Pobierz: Ipla 2.3.3.12

Analityk DI BRE mówi, że Cyfrowy Polsat liczy na doprowadzenie nowego nabytku do rentowności w ciągu roku. Jego przychody mają się podwoić w czasie trzech do pięciu lat. Cyfrowy Polsat planuje także wprowadzenie pakietu płatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej. 8 kanałów telewizyjnych i 12 radiowych będzie można odbierać za pomocą dekodera przekazującego sygnał na telewizory i urządzenia mobilne. Dada on dostęp również do pozostałych multipleksów (pakietów naziemnej telewizji cyfrowej).

Zobacz też:TVscreen.pl - serwis z filmami na żądanie zbankrutował

Niebawem przekonamy się, jak przejęcie przez Cyfrowy Polsat wpłynie na kształt serwisu Ipla, który obecnie jest jedną z najpopularniejszych platform VOD (wideo na życzenie) w Polsce. Powinno to zaowocować m.in. większą ilością kinowych hitów w ofercie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: