Irlandzka miejscowość Effin na "czarnej liście" Facebooka

Pewna mieszkanka Irlandii rozpoczęła walkę z Facebookiem, gdyż nie pozwolił on jej na umieszczenie na profilu nazwy miejscowości, z której pochodzi. Powód? Została ona uznana za nieprzyzwoitą.


Anne Marie Kennedy urodziła się i wychowała w niewielkiej miejscowości Effin położonej niedaleko miasta Limerick. Ku jej ogromnemu zdziwieniu okazało się, że nazwa ta według Facebooka jest obraźliwa.

O co chodzi?

Kobieta i kilkoro jej przyjaciół próbowali od kilku miesięcy umieścić na swoich profilach informację, że ich miejscem zamieszkania jest Effin. Niestety nazwa ta była blokowana, gdyż (jak wynikało z informacji o błędach) jest obraźliwa.

Kennedy się jednak nie poddała. Stworzyła nawet na Facebooku stronę zatytułowaną "Please recognise Effin, Co. Limerick as my Hometown".

"On [Facebook - red.] rozpoznaje Limerick, ale ja nie jestem z Limerick. Jestem z Effin. Jestem dumną kobietą z Effin. I zawsze będę kobietą z Effin" - powiedziała Anne Marie Kennedy.

Sprawą zajął się Facebook

Na szczęście, jak przyznał właśnie rzecznik Facebooka, problem ten zostanie rozwiązany. Zapewnił on równocześnie, że nazwa Effin nie była blokowana. Po prostu miejscowość ta jest tak mała (ok. 1000 mieszkańców), że nie mogła występować jako opcja.

A co w ogóle oznacza słowo effin? Według megasłownika.pl: bardzo; cholernie; piekielnie. Tutaj znajdziecie dosadniejsze wytłumaczenie.