Irlandzka miejscowość Effin na "czarnej liście" Facebooka

Pewna mieszkanka Irlandii rozpoczęła walkę z Facebookiem, gdyż nie pozwolił on jej na umieszczenie na profilu nazwy miejscowości, z której pochodzi. Powód? Została ona uznana za nieprzyzwoitą.

Anne Marie Kennedy urodziła się i wychowała w niewielkiej miejscowości Effin położonej niedaleko miasta Limerick. Ku jej ogromnemu zdziwieniu okazało się, że nazwa ta według Facebooka jest obraźliwa.

O co chodzi?

Kobieta i kilkoro jej przyjaciół próbowali od kilku miesięcy umieścić na swoich profilach informację, że ich miejscem zamieszkania jest Effin. Niestety nazwa ta była blokowana, gdyż (jak wynikało z informacji o błędach) jest obraźliwa.

Kennedy się jednak nie poddała. Stworzyła nawet na Facebooku stronę zatytułowaną "Please recognise Effin, Co. Limerick as my Hometown".

"On [Facebook - red.] rozpoznaje Limerick, ale ja nie jestem z Limerick. Jestem z Effin. Jestem dumną kobietą z Effin. I zawsze będę kobietą z Effin" - powiedziała Anne Marie Kennedy.

Sprawą zajął się Facebook

Na szczęście, jak przyznał właśnie rzecznik , problem ten zostanie rozwiązany. Zapewnił on równocześnie, że nazwa Effin nie była blokowana. Po prostu miejscowość ta jest tak mała (ok. 1000 mieszkańców), że nie mogła występować jako opcja.

A co w ogóle oznacza słowo effin? Według megasłownika.pl: bardzo; cholernie; piekielnie. Tutaj znajdziecie dosadniejsze wytłumaczenie.