Irytująca funkcja w iPhone 13 nareszcie naprawiona

Aktualizacja 15.2 naprawia funkcję fotografowania makro w iPhone 13, która irytowała użytkowników.

fot. Apple

Jedną z zalet iPhone'a 13 jest jego aparat - w tym roku deweloperzy dodali również możliwość robienia zdjęć makro w iPhone'ach. Jednak funkcja w użyciu była irytująca dla użytkowników - tryb makro w nowych iPhone'ach był włączany automatycznie, gdy smartfon wykrywał obiekt w pobliżu.

Pewnie każdy się zgodzi, że nie jest to wygodne i może irytować - zwłaszcza jeśli ktoś robi zdjęcia dość często. Firma posłuchała użytkowników i w aktualizacji iOS 15.1 wprowadziła przełącznik w ustawieniach, umożliwiając tym samym ręczne wyłączanie tryby makro, ale zawsze jest jakieś "ale". Aktualizacja nie rozwiązała problemu - wyłączać tryb makro trzeba było za każdym razem, gdy próbujesz zrobić zdjęcie.

Zobacz również:

Na szczęście wyglada na to, że aktualizacja iOS 15.2 zawiera wyczekiwaną poprawkę. Apple naprawiło tę funkcję poprzez dodawanie przełącznika w samej aplikacji Aparat - tak samo jak przełącznik Live Photo. Zagadką jednak pozostaje przyczyna, dlaczego taka opcja nie została wprowadzona od razu.

Obecnie przełącznik zmienia kolor, kiedy smartfon wykrywa przedmiot w pobliżu. Żółty kolor przełącznika oznacza, ze aparat znajduje się w trybie macro, żeby go wyłączyć, wystarczy kliknąć ikonę. Taki sposób przełączania jest już znany użytkownikom, więc nie spodziewamy się kolejnych zmian tej funkcji.

Polecamy: Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów

Źródło: ubergizmo.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: