IsMyHdOk - do szybkiego sprawdzania kondycji dysku

Firma SoftwareOK, znana z wielu użytecznych aplikacji, zaprezentowała kolejną. To IsMyHdOK, służące do badania kondycji partycji dysków HDD i SDD.

Tak jak w przypadku innych aplikacji, tak i IsMyHdOk jest całkowicie darmowy. Jedyne, co musi zrobić użytkownik, to przy pierwszym uruchomieniu programu zgodzić się na... bezpłatne używanie. Okienko aplikacji jest niewielkie i nie ma w nim zbędnych rzeczy. W prawym górnym rogu znajduje się rozwijane menu partycji do wyboru, pod nim - lista wyboru czasu trwania testu. Dostępne są: szybki (15 sekund), krótki (30 sekund), długi (60 sekund) i bardzo długi (4 minuty). Rodzaje testów to sekwencyjny - gdzie dane zapisywane i odczytywane są linearnie, 4k oraz 512k (zapisywanie bloków podanej wielkości wraz z ich odczytywaniem) oraz 64x4k (zapisywanie i odczytywanie naraz 64 bloków 4k).

IsMyHdOk - do szybkiego sprawdzania kondycji dysku

IsMyHdOk podaje wyniki testu w systemie punktowym. Można porównać swój rezultat z wynikami innych użytkowników programu - odbywa się to przez witrynę producenta. Nadto możliwe jest stworzenie zrzutu ekranu osiągniętego wyniku. Niestety, brak tu polskiej wersji językowej. Aplikację można pobrać w dwóch wydaniach:

- IsMyHdOk dla systemów 32-bit

- IsMyHdOk dla systemów 64-bit