IsoBuster - tak odzyskasz dane z uszkodzonych płyt

Na nasz serwer trafiła najnowsza wersja aplikacji IsoBuster. Pozwala ona na odzyskiwanie danych z uszkodzonych płyt CD, DVD oraz Blu-ray,a także dysków twardych i pamięci przenośnych.

IsoBuster obsługuje wszystkie rodzaje płyt, czyli DVD, DVD-R, DVD-RW, CD-RW, DVD-Dual Layer, BD-R SRM-POW, BDAV, BDMV HD DVD-ROM, itp. Lista wspieranych dysków i pamięci przenośnych jest dość rozbudowana i znajdują się na niej m.in. Micro SD, SD, SDHC, SDIO, karty pamięci smartfonów i telefonów czy odtwarzaczy mp3. Odzyskiwane dane są zapisywane pod postacią obrazu płyty .iso, który można później wypalić na nośnik fizyczny lub też zamontować w wirtualnym napędzie. Jeśli więc użytkownik chce odzyskać pliki ze sformatowanego dysku z systemem plików NTFS czy FAT (wszystkie rodzaje), również nie powinien mieć z tym problemu.

IsoBuster - tak odzyskasz dane z uszkodzonych płyt

IsoBuster ma w pełni spolonizowany interfejs, więc nikt nie powinien mieć problemów z jego obsługą. Jest jednak pewien minus aplikacji, a mianowicie - nie jest ona darmowa. Można jednak przetestować ją dzięki wydaniu testowemu, pozwalającemu ocenić, czy warto zakupić licencję na pełne wydanie. Podczas pierwszej instalacji należy wybrać opcję "Wersja podstawowa". W panelu po lewej widać dostępny dyski, płyty i pamięci. Należy kliknąć na wybranym nośniku prawym przyciskiem myszki i wskazać opcję "Szukaj utracone pliki i foldery", aby rozpoczęło się skanowanie. Niestety, edycja trial nie pozwala na otwieranie znalezionych plików.

IsoBuster 3.4 Build 3.4.0.0 można pobrać z tej strony.