Istniejące smartwatche Galaxy nie dostaną Wear OS 3

Google przedstawił oficjalną nazwę dla swojego nowego systemu operacyjnego dla smartwatchy. Niestety, istnieje też zła wiadomość - istniejące modele z serii Galaxy Watch nie dostaną aktualizacji do Wear OS 3.

Galaxy Watch 3

Kilka tygodni temu Samsung przedstawił światu One UI Watch, co jest nakładką Wear OS 3. Podczas, gdy ten system operacyjny od Google ma zapewnić nowe funkcje i ulepszenia, czarne chmury zaczynają zbierać się nad już istniejącymi smartwatchami od Samsunga. Najnowsza informacja podaje, że już istniejące modele z serii Galaxy Watch nie dostaną aktualizacji z Tizen do Wear OS 3.

W rzeczywistości, tylko cztery istniejące smartwatche z systemem Wear OS 2.x zostaną zaktualizowane do Wear OS 3. Google nie podał jeszcze dokładnej daty, kiedy ta aktualizacja miałaby wejść w życie, ale została zaplanowana na drugą połowę 2022 roku. Nie wszystko jednak stracone, bowiem Samsung ogłosił, że będzie wspierać swoje obecne smartwatche oparte na Tizen przez okres do trzech lat i zaimplementuje nowe funkcje poprzez aktualizacje oprogramowania.

Zobacz również:

Sprawdź również: Dlaczego Galaxy Watch 3 zasługuje na aktualizację do One UI Watch?