Istnienie telefonu Nexus 6 potwierdzają kolejne źródła

Jeszcze w tym miesiącu ma pojawić się nowy system operacyjny Google, czyli Android L. Jeśli wierzyć doniesieniom razem z nim zaprezentowane zostaną nowe urządzenia z linii Nexus, czyli tablet produkcji HTC o nazwie Nexus 9 oraz smartfon od Motoroli o nazwie Nexus 6.

Google jeszcze nie potwierdziło oficjalnie istnienia nowych Nexusów, ale jeden z prezesów HTC przyznał, że jego firma faktycznie pracuje nad produkcją nowego tabletu Nexus 9. Nie doczekaliśmy się jednak takiego potwierdzenia na temat urządzenia Motoroli, które ma wedle licznych plotek zadebiutować już niedługo.

Coraz więcej źródeł donosi jednak o tym, że prace nad smartfonem Motoroli faktycznie mają miejsce. Wczoraj głos w tej sprawie zabrał Wall Street Journal. Artykuł potwierdza, że oficjalna prezentacja smartfona o kryptonimie Motorola Shamu ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Oficjalną nazwą telefonu ma być Nexus 6.

Zobacz również:

  • Recenzja: Huawei Watch GT 3 Elite - elegancki design i świetna bateria
  • Android 12/Android 12L - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [30.11.2021]
Istnienie telefonu Nexus 6 potwierdzają kolejne źródła

Wall Street Journal twierdzi, że informację o październikowej premierze Nexusa 6 od Motoroli, który najpewniej ujrzy światło dzienne razem z tabletem Nexus 9 od HTC, potwierdziły trzy niezależne źródła. Nie wiadomo co prawda jeszcze jaka będzie oficjalna specyfikacja tego sprzętu, ale w internecie podawano spodziewane parametry już wielokrotnie.

Jeśli informacje się potwierdzą, to nowy Nexus 6 wyposażony zostanie w ogromny, 5,92-calowy ekran o rozdzielczości QHD i zagęszczeniu pikseli na poziomie 498 ppi. Taka wielkość wyświetlacza będzie plasowała nowe urządzenie Motoroli w kategorii phabletów. Oprócz tego Nexus 6 ma mieć do dyspozycji procesor Qualcomm Snapdragon 805 taktowany zegarem 2,65 GHz, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni na dane. Specyfikację ma dopełniać 13-megapikselowy aparat oraz akumulator 3200 mAh.

źródło: blogs.wsj.com