Itanium w Palm Springs

Podczas odbywającej się w Palm Springs konferencji Intel Developer Forum zostanie zaprezentowanych aż 8 systemów opartych na procesorach Itanium.

Dziś w Palm Springs rozpoczyna się konferencja Intel Developer Forum. Podczas imprezy Compaq, Dell, Bull, Siemens Fujitsu, Hewlett-Packard, IBM, NEC i Silicon Graphics przedstawią prototypowe serwery i stacje robocze oparte na procesorach Itanium. Stacje będą działać pod kontrolą 64-bitowych systemów operacyjnych Linux, Monterey i Windows.

Intel planuje wykorzystanie platformy Itanium głównie w obszarze biznesu elektronicznego, jednak prezentowane stacje będą także wykorzystywały aplikacje standardowe. Firma poinformowała, że produkcja Itanium rozpocznie się w połowie roku, co potwierdza zapowiedzi HP o rozpoczęciu sprzedaży komputerów wyposażonych w ten procesor już w październiku br.

Na konferencji będą także omawiane nowe generacje stron internetowych, wykorzystanie technologii Bluetooth w komputerach PC, sieci 1000BaseT, dostosowanie Intela 820 do technologii FC PGA czy kształt komputerów PC w 2001 r. Sesję rozpocznie przemówienie prezesa Intela Andy'ego Grove'a.