ItsHidden - darmowy VPN dla wszystkich

Projekt usługi VPN o nazwie ItsHidden wszedł w publiczną fazę beta. Dla internautów oznacza to przede wszystkim możliwość skorzystania z darmowej usługi gwarantującej pełną anonimowość w Sieci. Pierwsze opinie użytkowników ItsHidden są bardzo korzystne.

Nasilająca się kampania przeciwko łamaniu praw autorskich sprawia, że internauci szukają nowych rozwiązań, które uchronią ich przed wymiarem sprawiedliwości. Sprzedanie i legalizacja The Pirate Bay, pomysł odcinania piratów od Sieci lub 2 lat więzienia za piractwo we Francji czy wyrok 1,92 mln dolarów kary za pobranie 24 piosenek w Stanach Zjednoczonych to tylko niektóre z przykładów, które sprawiają, że użytkownicy p2p zaczynają obawiać się pobierania multimediów z Sieci. Jednocześnie wielu z nich szuka zupełnie nowych rozwiązań - takich, które pozwolą uchronić się przed wygórowanymi karami sugerowanymi w sądach przed wytwórnie czy wreszcie organami ścigania. Światłem w tunelu może okazać się zastosowanie usług VPN.

FutureTechnologies.co.in poinformowało o rozpoczęciu publicznej fazy beta projektu VPN o nazwie ItsHidden. Usługa z założenia przypomina piracki Ipredator zapowiedziany niedawno przez właścicieli The Pirate Bay. Już teraz widać jednak główną różnicę - ItsHidden jest darmowe.

ItsHidden szyfruje aktywność użytkownika w Sieci, w tym przede wszystkim transfer klientów BitTorrenta. Dzięki temu internauta pobierający w ten sposób pliki z Sieci miałby za darmo uzyskiwać ochronę przed specjalistami reprezentującymi organy sprawiedliwości.

Usługa działa na zasadzie szyfrowania połączenia i transferu danych pomiędzy użytkownikiem i serwerami ItsHidden (128-bitowy algorytm szyfrowania). Przedstawiciele firmy odpowiedzialnej za projekt zapewniają również, że nie przetrzymują żadnych logów z aktywności użytkowników. Większość obecnych firm oferujących usługi VPN prowadzi taką archiwizację i może udostępnić ją na prośbę organów ścigania.

Najważniejszą informacją jest jednak fakt, że ItsHidden jest darmowe. Jeden z przedstawicieli serwisu powiedział w wywiadzie dla TorrentFreak: "Nasza usługa jest i będzie całkowicie darmowa. Oczywiście będziemy musieli wprowadzić pewne ograniczenia, które zagwarantują bezawaryjne działanie serwisu, ale na pewno utrzymamy możliwość korzystania z darmowego konta. Wersja płatna natomiast kosztować będzie poniżej 5 dolarów i umożliwi m.in. przekierowywanie i otwieranie portów (port forwarding)".

Serwery ItsHidden umieszczone są w Holandii, choć pomysłodawcy zapewniają, że pojawią się nowe, lokalne lokalizacje.

Strona projektu: ItsHidden

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: