J. Allen Brack odchodzi z Blizzarda

Szef Blizzarda rezygnuje ze stanowiska po aferze związanej z molestowaniem seksualnym. Jego miejsce zajmie dwóch pracowników.

J. Allen Brack odchodzi z Blizzarda

J. Allen Brack; źródło: invenglobal.com

Po głośnych aferach i pozwie stanu Kalifornia przeciwko firmie, z Blizzardu odchodzi J. Allen Brack, który był jego szefem od 2018 roku, a pracownikiem od niemal 15 lat. Activision Blizzard ogłosiło, że były lider Vicarious Visions, Jen Oneal i były dyrektor Xboxa, Mike Ybarra przejmą obowiązki jako współliderzy firmy.

Czy to uspokoi sytuację panującą w firmie? Oprócz wielu historii dotyczących niedopuszczalnych zachowań liderów, pojawiały się także informacje o molestowaniu seksualnym, ogólnym złym traktowaniu kobiet czy strajku pracowników.

Zobacz również:

  • Nowy Warcraft nadchodzi? Blizzard zaprasza na pokaz
  • Diablo Immortal - wszystko, co musisz wiedzieć o Diablo na urządzeniach mobilnych i PC

Prezes opuszcza Blizzard w poszukiwaniu nowych możliwości, o czym poinformowano wszystkich dziś rano. Brack dodał od siebie:

Jestem przekonany, że Jen Oneal i Mike Ybarra zapewnią przywództwo, którego Blizzard potrzebuje, aby w pełni wykorzystać swój potencjał i przyspieszą tempo zmian. Przewiduję, że zrobią to z pasją i entuzjazmem oraz, że można im zaufać.

Nie wiemy jakie będą kolejne kroki J. Allena Bracka, jednak sytuacja z pewnością nie jest łatwa - jest on uważany za głównego winowajcę wszystkich problemów w firmie.

Zobacz także: Bandai Namco wprowadza na rynek Tamagotchi z R2-D2

Źródło: theverge.com