JACK w Linuksie

Ukazała się kolejna wersja programu qjackctl, będącego graficznym interfejsem dla serwera dźwięku JACK. Program pozwala w łatwy sposób uruchamiać i zatrzymywać serwer, możliwy jest także stały monitoring jego działania.

Konfiguracja programu jest bardzo łatwa, odbywa się w jednym zaledwie oknie, preferencje można zapisać, a także dynamicznie manipulować poszczególnymi parametrami. Za monitorowanie działania serwera JACK odpowiadają dwa okna (komunikaty oraz stan serwera i ilość wykorzystywanej pamięci i mocy procesora). Aplikacja na bieżąco informuje również o błędach, dzięki czmeu mogą one być łatwo wykryte i usunięte.

Dzięki możliwości łączenia poszczególnych programów i urządzeń podłączonych do serwera JACK możliwe jest kontrolowanie przepływu danych dźwiękowych pomiędzy urządzeniami i programami. W najnowszej wersji 0.2.12a poprawiono sortowanie połączeń audio, ulepszono wygląd panelu (m.in. poprzez dodanie wyraźniejszych ikon i czcionek w opcjach), nowe okno konfiguracyjne w opcjach (inne ustawienia), poprawiono również ustawienia kanałów wejścia/wyjścia oraz współpracę z systemem ALSA.

Więcej informacji: http://qjackctl.sourceforge.net/

Zapraszamy do pobrania pliku z naszego serwisu.


Zobacz również