JBL Triathlon Sieraków - nasza relacja z wydarzenia

Niemal 1500 zawodników wystartowało w pierwszym dniu inauguracji sezonu w ramach JBL Triathlon Sieraków. PC World objął patronatem medialnym to wydarzenie.

W naszej subiektywnej opinii triatlon w Sierakowie to jeden z najciekawszych tego typu wydarzeń w Polsce – malownicze trasy rowerowe, jezioro z krystalicznie czystą wodą i etap biegowy w lesie. Na duży plus zasługuje też organizacja - szczególnie pomysł z puszczaniem zawodników falami – dzięki temu etap pływacki nie był walką o przetrwanie w pralce. Takie rozłożenie zawodników w czasie pomagało też później na etapie rowerowym – nie było tłoku, korków i dzięki temu było bardzo bezpiecznie i komfortowo.

JBL Triathlon Sieraków - nasza relacja z wydarzenia

Na listach startowych nie brakowało czołówki polskiego triathlonu - wśród mężczyzn starowali m.in.: Tomasz Brembor, Kacper Adam, Krzysztof Hadas, Sylwester Swat, a wśród kobiet – Agnieszka Jerzyk, Anna Wiese i Joanna Sołtysiak.

Najlepiej rywalizację rozpoczął ubiegłoroczny zwycięzca Tomasz Brembor, który zdecydowanie wygrał etap pływacki i trzymał równie mocne tempo na trasie kolarskiej. Jednakże równie dobrze tego dnia byli dysponowani pozostali zawodnicy i po rowerze Brembor wychodził na bieg mając jedynie 6 sekund przewagi nad Filipem Przymusińskim oraz 12 sekund nad Kacprem Adamem. Natomiast dopiero na 7 miejscu był Krzysztof Hadas, którego w tym momencie nikt nie uważał jako jednego z faworytów zawodów. Hadas jednak pokazał jednak, że aktualne jest stare triathlonowe przysłowie „triathlon wygrywa się biegiem”. Doskonały bieg w jego wykonaniu zaowocował tym, że praktycznie do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Tomaszem Bremborem. Ostatecznie minimalnie lepszy okazał się ubiegłoroczny zwycięzca, natomiast Hadas swoim biegiem pokazał, że ten sezon może przynieść mu jeszcze wiele sukcesów.

Nie mniej emocjonująco było w walce o trzecie miejsce. Filip Przymusiński ostatecznie o niecałą sekundę wyprzedził Sylwestra Swata, który może czuć się największym przegranym tego dnia. W końcu do podium zabrakło tak niewiele.

JBL Triathlon Sieraków - nasza relacja z wydarzenia

Wśród Pań nie było niespodzianki i zawody zdecydowanie wygrała Agnieszka Jerzyk, która miała ponad 5 minut przewagi nad drugą Joanną Sołtysiak. Podium uzupełniła Anna Wiese.

Nasza redakcja była reprezentowana przez Sebastiana Watrasa, dla którego był to debiut w profesjonalnym triatlonie. Z czasem 2:35:21 zajął 326 miejsce w kategorii open i 69 w swojej kategorii wiekowej.

Pełne wyniki z dnia dzisiejszego można znaleźć na stronie:http://sts-timing.pl/event/jbl-triathlon-sierakow/

Szczegółowe informacje na temat JBL Triathlon Sieraków można uzyskać na stronie: www.triathlonsierakow.pl