JBuilder będzie jednak żył własnym życiem

Po niedawnych, jak się okazało - fałszywych, doniesieniach o przyszłości JBuildera, Borland ogłosił wreszcie oficjalnie swoje plany dotyczące tego znakomitego narzędzia. Okazało się, że nie zniknie ono z rynku - będzie dalej rozwijane, choć już na innych zasadach.

Niedawno pisaliśmy że Borland zamierza udostępnić kod swojego zintegrowanego środowiska programistycznego dla Javy jako open-source i podarować go społeczności Eclipse ("Borland otwiera JBuildera"), co jednak okazało się nieprawdą ("JBuilder jednak nie będzie 'otwarty'"). Przedwczoraj Borland ogłosił oficjalnie swoje plany, dotyczące jednego z jego flagowych produktów.

Główną zmianą będzie przyjęcie Eclipse jako podwalin nowej wersji JBuildera oraz wprowadzenie nowych, rewolucyjnych możliwości zespołowej pracy programistów. Jeszcze w tym roku możemy się spodziewać kolejnej odsłony środowiska - JBuilder 2006, natomiast bardziej rewolucyjna zmiana czeka nas w pierwszej połowie przyszłego roku, kiedy to powinien ukazać się całkiem nowy produkt o nazwie kodowej "Peloton", który będzie oparty o otwartą platformę Eclipse.

Oficjalne ogłoszenie


Zobacz również