JVC GZ-HD6E

Ze względu na budowę i wymiary model HD6E można zaklasyfikować jako klasyczną kamerę kompaktową.

Ze względu na budowę i wymiary model HD6E można zaklasyfikować jako klasyczną kamerę kompaktową.

JVC GZ-HD6E

JVC GZ-HD6E

JVC GZ-HD6E

Koło trybów pracy (włącznik oraz przełącznik kamera/aparat) oraz przycisk uaktywniający nagrywanie znajdziemy pod kciukiem prawej dłoni. Klasycznie, bo pod palcem wskazującym, zlokalizowano dźwigienkę zoomu oraz przycisk wyzwalania migawki. Minidżojstik służący do nawigacji po menu znajduje się na odchylanym panelu LCD - dzięki niemu kamerę obsługuje się bardzo wygodnie. JVC GZ-HD6E dysponuje także uchwytem pozwalającym zamontować lampę doświetlającą pierwszy plan (niestety nie ma jej w zestawie). Na uchwycie możesz zamontować także zewnętrzny mikrofon.

Producent nie zastosował dodatkowego systemu kontroli kadru, czyli małego wewnętrznego wyświetlacza w wizjerze. Użytkownik jest zatem zmuszony do użycia 2,8-calowego wyświetlacza głównego. Do ciekawostek należy zastosowanie nietypowego w kamerach czy aparatach cyfrowych standardu kart pamięci - Micro SD, mimo że miejsca z powodzeniem wystarczyłoby na powszechnie stosowane karty SD, a nawet CF.

Ostro i szybko

Kamera uzyskała bardzo dobre wyniki w teście (znacznie lepsze niż testowane przed miesiącem HD7E i HD3E). Na uwagę zasługuje dobra ostrość obrazu, dobre wyniki w próbie dynamiki (zdolność do odczytywania szczegółów w światłach i cieniach) oraz bardzo ładne odwzorowywanie przejść tonalnych. Zwróciliśmy także uwagę na niski poziom szumów i niewielki spadek ostrości podczas filmowania przy słabym, sztucznym oświetleniu. Model HD6E bardzo szybko dostosowywał się do zmian warunków oświetleniowych - kamera poprawnie skorygowała balans bieli już w 3 sekundy po wyjściu z atelier oświetlanego żarówkami o temperaturze barwowej około 3000 stopni Kelwina na zewnątrz, na światło dzienne.

JVC GZ-HD6E

Werdykt PCWK

Typ i wielkość matrycy: 3 CCD, 3x 1/5 cala

Format filmu: MPEG-2-TS

Wielkość LCD: 2,8 cala, 207 000 pikseli

Karta pamięci: microSD

Rozdzielczość filmu: 1920x1080

Optyka: 10x / 39,5-396 mm / 1:1,8-1,9

Nośnik pamięci: HDD 120 GB

Optyczna stabilizacja obrazu: tak

Informacje JVC

tel. 022 6661111

http://www.jvc.pl

Cena 4399 zł