JVC LT-42V80BU

Najnowszy, 42-calowy telewizor LCD full hd firmy jvc wyposażono w system poprawy płynności obrazu 100 Hz.

Najnowszy, 42-calowy telewizor LCD full hd firmy jvc wyposażono w system poprawy płynności obrazu 100 Hz.

JVC LT-42V80BU

Przetestowaliśmy najbardziej zaawansowany w ofercie JVC model 42-calowego telewizora LCD Full HD. LT-42V80BU ma utrzymaną w charakterystycznej dla JVC stylistyce obudowę. Jest ona precyzyjnie wykonana, z dobrej jakości materiałów i wyposażona w solidną, obrotową podstawę.

JVC LT-42V80BU

Ergonomiczny, wykonany z dobrej jakości materiałów.

Zamontowany w urządzeniu wysokiej klasy panel LCD o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli wykonano w technologii IPS. Tego rodzaju panele oferują nie tylko bardzo dobre odwzorowanie pełnego spektrum barw, ale i szerokie kąty widzenia. Jednak w porównaniu z najtańszymi matrycami TN, panele IPS cechują się zazwyczaj dłuższym czasem reakcji.

W telewizorze JVC czas reakcji panelu zdecydowanie skrócono, wyposażając urządzenie w technologię 100 Hz Clear Motion Drive II - dzięki temu efekt smużenia w wyświetlanym obrazie pojawia się bardzo rzadko.

JVC LT-42V80BU

Ekran odbiornika ma współczynnik kontrastu na poziomie 1000:1, a przy uruchomionej funkcji dynamicznej kontroli wzrasta on do 3500:1. Jest to - jak na telewizor LCD - wynik bardzo dobry i co ważne rzeczywisty, bo w przypadkach wielu modeli konkurencji ich producenci podają zawyżone wartości rzędu nawet 10 000:1. Trzeba przyznać, że w generowanym przez odbiornik JVC kontrastowym obrazie czerń jest bardzo głęboka, a skala szarości ma dużą rozpiętość.

JVC LT-42V80BU

Werdykt

Oferowana przez panel maksymalna jasność wynosi 500 cd/m2, co pozwala oglądać prezentowany na ekranie obraz nawet w nasłonecznionym pomieszczeniu. Warto dodać, że nowy telewizor JVC wyposażono także w dynamiczną kontrolę podświetlenia matrycy, dopasowującą jego intensywność do warunków oświetleniowych pomieszczenia. To rozwiązanie zapewnia wyświetlanie szerszego spektrum barw od spotykanego w większości modeli telewizorów LCD. Dzięki temu osiągnięto w prezentowanym obrazie dobre zróżnicowanie kolorów i płynne przejścia tonalne.

JVC LT-42V80BU

Z zastosowanych w LT-42V80BU układów poprawiających jakość obrazu warto także wymienić sprawnie działający system DynaPix HD. Jest on odpowiedzialny m.in. za redukcję szumów sygnału, zmniejszenie objawów kompresji obrazu, poprawę separacji barw oraz ich wyrazistości, a także za wygładzanie krawędzi wyświetlanych obiektów.

JVC LT-42V80BU

Telewizor z bardzo dobrym panelem LCD Full HD, wyposażony w zaawansowane systemy poprawy jakości obrazu.

Obsługa odbiornika jest łatwa dzięki czytelnemu menu, które wyposażono również w opcje pozwalające na precyzyjną regulację parametrów obrazu. Korzystając z niego, można np. obniżyć nieco domyślne ustawienia ostrości, dzięki czemu uzyskamy bardziej naturalny, trochę "miększy" obraz. Telewizor jest bardzo dobrze skalibrowany fabrycznie - generowany przez urządzenie obraz jest wysokiej jakości, kontrastowy, ostry i szczegółowy, z dobrze zbalansowanymi, nasyconymi, naturalnymi kolorami oraz mocną, głęboką czernią.

Trzeba dodać, że brzmienie telewizora dorównuje jakością prezentowanemu obrazowi. Wbudowane w obudowę odbiornika głośniki grają dynamicznie i dysponują wystarczająco mocną podstawą basową.

Główni rywale

Philips 42PFL9900D/10 10 900 zł

Telewizor LCD Full HD z obudową wyposażoną w efektowny system podświetlenia, oferujący szczegołowy, ostry obraz, z dobrze nasyconymi, zrożnicowanymi barwami, ale przeciętnym kontrastem.

Sharp LC-42X20E 5000 zł

Dobrze wyposażony 42-calowy telewizor LCD z panelem o rozdzielczości Full HD.

Informacje

Typ telewizor LCD 42" (16:9) Full HD

Cena 6200 zł

Dystrybutor JVC Polska www.jvc.pl

Wymiary 100,7 x 70,7 x 29 cm

Waga 28,6 kg

Funkcje 100 Hz Clear Motion Drive II, DynaPix HD, kilka trybów proporcji obrazu, PIP, teletekst, tryb ECO, timer, surround, MaxxAudio, MaxxBass, funkcja wzmocnienia dialogów

Złącza 3 x HDMI 1.3, S-Video, 2 x Euroscart, kompozytowe, komponentowe, 2 wejścia audio, wyjście audio stereo