JVC Picsio GC-FM1 - zdjęcia 8 MP i filmy HD w kieszeni

Picsio GC-FM1 to oznaczenie najnowszej cyfrowej kamery firmy JVC. Jest to "kieszonkowe" urządzenie pozwalające na nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p oraz wykonywanie 8-megapikselowych zdjęć.

JVC Picsio GC-FM1

Ranking PC Worlda - kamery wideo HD.

JVC Picsio GC-FM1 - zdjęcia 8 MP i filmy HD w kieszeni

JVC Picsio GC-FM1

JVC Picsio GC-FM1 cechuje się niewielkimi wymiarami (53 x 97 x 17 mm) oraz małą wagą wynoszącą zaledwie 95 gramów. Urządzenie wyposażone zostało w matrycę CMOS (1/3,2 cala), dzięki której potrafi wykonywać 8-megpikselowe zdjęcia oraz rejestrować filmy z prędkością 30 kl./sek. w maksymalnej rozdzielczości 1440 x 1080 pikseli (MPEG-4 AVC/H.264).

Sprzęt dysponuje ponadto slotem kart pamięci SD/SDHC, 2-calowym wyświetlaczem TFT LCD, cyfrową stabilizacją obrazu, 4-krotnym zoomem cyfrowym (brak optycznego) oraz funkcją ułatwiającą umieszczanie nagranego materiału w serwisie YouTube. Oferuje także do dyspozycji użytkowników możliwość wyboru pomiędzy trzema kolorami obudowy (czarnym, niebieskim i purpurowym) oraz podłączenia do telewizora HD za pomocą cyfrowego wyjścia HDMI (pozostałe złącza to AV i USB 2.0). Warto też wspomnieć, że zastosowane zasilanie pozwala urządzeniu na 1 godzinę i 36 minut pracy w trybie wideo.

Kamera została wyceniona na 200 euro. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie pojawi się w sprzedaży. Wedle zapewnień producenta, powinno to nastąpić "wkrótce".