JVC: Projektor HD z kontrastem 15000:1

Firma JVC-Victor zaprezentowała nowy projektor - model DLA-HD1. Urządzenie, które wyposażone zostało w technologię D-ILA, potrafi wyświetlić obraz w rozdzielczości HD (1080p), charakteryzujący się wysokim współczynnikiem kontrastu.

Nowy projektor JVC o oznaczeniu DLA-HD1 wyposażony został w technologię D-ILA (Digital Direct Drive Image Light Amplifier), która umożliwia (dzięki specjalnemu mikrochipowi) uzyskanie z różnych źródeł (np. odtwarzacza DVD czy komputera) wysokiej jakości obrazu, charakteryzującego się dużą jasnością oraz praktycznie niewidocznymi pikselami.

JVC: Projektor HD z kontrastem 15000:1

JVC DLA-HD1

Urządzenie umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (o przekątnej wynoszącej do 100 cali), który charakteryzuje się współczynnikiem kontrastu na poziomie 15000:1. Za jakość wyświetlanego obrazu odpowiada również układ optyczny firmy Fujinon Corporation składający się z 16 soczewek w 13 grupach. Dzięki niemu, jak twierdzi producent, praktycznie wyeliminowano negatywny wpływ aberracji chromatycznej na jakość wyświetlanych treści. Ponadto użytkownik dostaje do dyspozycji 2-krotny zoom optyczny oraz możliwość skorzystania z funkcji przesunięcia soczewek w pionie (84%) i poziomie (34%) pozwalającej na idealne dopasowanie obrazu. Oczywiście producent nie zapomniał również o pilocie umożliwiającym między innymi ustawienie jasności, kontrastu oraz wybór źródła.

Nowy projektor powinien się pojawić w sprzedaży na rynku japońskim pod koniec stycznia 2007 roku w sugerowanej przez JVC cenie (w przeliczeniu) 5300 euro. Niestety nie wiadomo kiedy urządzenie trafi na rynek europejski.