JVC: nowe kamery Full HD

Koncern JVC zaprezentował dwie nowe kamery wideo HD z serii Everio z wbudowanymi twardymi dyskami - modele GZ-HD6 oraz GZ-HD5. Urządzenia pojawią się w sklepach w marcu i kosztować będą, odpowiednio, 1400 i 1200 USD.

Obie kamery oferowane będą w zestawie z oprogramowaniem do edycji wideo dla systemu Windows oraz aplikacją, która - wedle deklaracji producenta - ułatwi zaimportowanie materiału filmowego do edytorów wideo pracujących pod kontrolą Max OS X. Urządzenia mają też współpracować z oferowaną przez JVC stacją dokującą VD40 Everio Share Station, która umożliwia kopiowanie materiału wideo z HDD na płytę DVD bez pośrednictwa komputera PC.

Kamery wyposażone są w obiektywy Fujinon HD oraz system 3CCD. Obraz rejestrowany jest w maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (tzw. Full HD); w urządzeniach zastosowano również system optycznej stabilizacji obrazu.

Podstawową różnicą pomiędzy dwoma modelami jest pojemność zastosowanych w nich twardych dysków. W HD6 do dyspozycji użytkownika oddano HDD o pojemności 120 GB (urządzenie ma też srebrną obudowę), zaś w HD5 - o pojemności 60 GB (czarna obudowa).