JVC prezentuje cienkie telewizory LCD

Niespełna 4 centymetry mierzą w najwęższym miejscu dwa nowe telewizory, które zaprezentowała firma JVC. Urządzenia dysponują wbudowanymi tunerami i pozwalają na wyświetlenie obrazu Full HD.

Nowe telewizory z serii Procision - modele o oznaczeniach T-42SL89 i LT-46SL89 - wyposażono w matryce ciekłokrystaliczne o przekątnej wynoszącej, odpowiednio, 42 i 46 cali. Urządzenia potrafią wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli i wyróżniają się niewielką grubością - w najwęższym miejscu wynosi ona bowiem zaledwie 39 mm, natomiast w najszerszym (centrum wyświetlacza) nie przekracza 74 mm.

LT-46SL89

LT-46SL89

Wartości takie zdołano uzyskać dziki zastosowaniu nowego, "szczuplejszego" (o 40% w porównaniu do standardowych LCD) systemu podświetlenia. Nowości oferują zintegrowane tunery telewizyjne, wsparcie dla standardu VESA oraz możliwość podłączenia sygnału za pomocą trzech złączy HDMI, jednego component, jednego S-Video i jednego D-Sub. Warto również wspomnieć o podświetlanym pilocie zdalnego sterowania.

Nowe telewizory JVC zostały wycenione na 1900 USD i 2400 USD.


Zobacz również