JVC wspiera Blu-Ray

Japoński koncern Victor (szerzej znany dzięki marce JVC) dołączył do stowarzyszenia Blu-ray Disc Association, wspierającego rozwój formatu Blu-Ray (kandydata na następcę standardu DVD).

Blu-Ray jest jednym z dwu formatów, mających szansę na zastąpienie w przyszłości DVD - drugim jest opracowany przez koncerny NEC i Toshiba standard HD-DVD.

Decyzja o przystąpienia JVC do Blu-ray Disc Association nie jest zaskoczeniem - koncern od dawna ściśle współpracował ze stowarzyszeniem, mimo, że nie był formalnie jego członkiem (to właśnie JVC był pierwszym producentem, który zaprezentował prototyp odtwarzacza płyt Blu-Ray - w 2002 r.).

Zobacz również:

  • Stranger Things - w oczekiwaniu na 4 sezon serialu Netflixa [Aktualizacja 11.10.2021]

"Jesteśmy bardzo podekscytowni przystąpieniem JVC do stowarzyszenia - to był jeden z ostatnich wielkich koncernów, który jak dotąd nie zadeklarował oficjalnie, który z nowych formatów wybiera" - powiedział Andy Parsons, wiceprezes firmy Pioneer Electronics i przedstawiciel Blu-ray Disc Association.

Warto przypomnieć, że tydzień temu do stowarzyszenia przystąpiło również amerykańskie studio filmowe Twentieth Century Fox. W tej chwili do BDA należą również Dell, Hewlett-Packard, Hitachi, LG Electronics, Matsushita (Panasonic), Mitsubishi Electric, Philips Electronics, Pioneer Electronics, Samsung Electronics, Sharp, Sony, TDK oraz Thomson.