Jabłka muszą odejść!

Microsoft chce, żeby Windows Vista kojarzona była nie tylko z krągłościami i przezroczystościami prezentowanymi na ekranie komputera. Zanosi się na prawdziwą rewolucję również w sprzęcie. Czy zwolennicy maszyn Apple stracą ostatnie argumenty?

Głównym motywem towarzyszącym premierze Windows 95 było błękitne niebo z chmurami - przewijało się na pudełkach aplikacji Microsoftu przez kilka kolejnych lat. Windows XP skojarzono z zaokrąglonymi kształtami oraz intensywną zielenią i niebieskim. Vista natomiast to rozległe przestrzenie (ang. vista - horyzont) widoczne na tapetach plus jeszcze liczniejsze zaokrąglenia i przezroczystości.

Microsoft dobrze poradzi!

Jeżeli nie jesteś zadowolony z wyglądu swojego komputera albo akcesoriów do niego, odczekaj kilka miesięcy. Lada moment na rynku mogą zacząć się pojawiać nowoczesne, zaokrąglone, "emanujące dynamizmem" sprzęty.

Microsoft rozesłał bowiem do 70 producentów komputerów bezpłatny pakiet Vista Industrial Design Toolkit, w którym znajduje się zbiór istotnych informacji, w jaki sposób upodobnić sprzęt do interfejsu systemu Windows Vista i sprawić, że praca z elektroniką stanie się doznaniem niosącym poczucie estetycznego zaspokojenia.

W pakiecie umieszczono m.in. szczegółowy opis wykorzystywanej w Viście palety kolorów czy sugerowany wygląd przycisków Power i Reset. Obudowy komputerów "zgodnych z Vistą" powinny być pozbawione kantów i kontrastowe.

Użytkownikom pozostaje wiara, że producenci obudów komputerów zastosują się do propozycji i spod naszych biurek w końcu znikną szare, kanciaste "klocki".