Jabłko w kolorach tęczy

Apple iPod przestał już być monochromatycznym odtwarzaczem. Do tej pory kolorowe mogły być jedynie obudowy, teraz taki jest również ekran - dwucalowy, wyświetlający 65536 kolorów w rozdzielczości 220x176 pikseli. Choć iPod nigdy nie był wyłącznie odtwarzaczem MP3, bo dysponował też kalendarzem i grami, to teraz jest nim jedynie w małym stopniu. Wystarczy wgrać do niego zdjęcia w formacie JPEG, GIF, BMP, TIFF lub PNG by stał się mobilnym albumem. Fotografie przeglądać da się w wersji pełnoekranowej lub w postaci miniatur - AlbumArt.

Dzięki wyjściu wideo zdjęcia zapisane w iPodzie Photo można też obejrzeć na telewizorze. Ci, którzy obawiają się, że przez fotografie zabraknie miejsca na muzykę są w błędzie. 40 lub 60 GB twardy dysk powinien wystarczyć, także do przechowania innych plików - iPod Photo to również zewnętrzny dysk twardy podłączany do komputera poprzez USB 2.0 lub port FireWire.

Szkoda że do odtwarzacza Apple`a nie da się podłączyć aparatu cyfrowego i bezpośrednio zgrać z niego zdjęć, co umożliwia konkurencyjny iRiver iHP-320.

Tak iPod Photo to oczywiście nadal odtwarzacz muzyczny obsługujący formaty AAC, MP3, Apple Lossless i Audible. Nie zabrakło w nim znanych z poprzedniej wersji funkcji takich jak kalendarz czy odczytywanie audioksiążek z regulowanym tempem odtwarzania.

Wraz z iPodem Photo otrzymasz stację dokującą, słuchawki, etui i potrzebne kabelki, a za wszystko zapłacisz 2438zł jeżeli wybierzesz wersję 40 GB lub 2926zł gdy zdecydujesz się na 60 GB.


Zobacz również