Jabłuszko, planety i ciekawe efekty graficzne

OSXplanet 1.0.1 to program, który usuwa tradycyjną tapetę pulpitu, zastępując ją widokiem jednej z planet. Ta bezpłatna aplikacja jest idealnym prezentem dla majsterkowiczów i użytkowników wciąż modyfikujących wygląd swojego "maczka".

Program bazuje na projekcie xplanet i pozwala wyświetlać na pulpicie systemu OS X rzeczywiste zdjęcia Ziemi lub dowolnej planety Układu Słonecznego. Oprócz samej planety widać dodatkowe efekty, takie jak zachmurzenie, sztormy, satelity, wulkany, trzęsienia ziemi, miasta i czas dla każdej z lokalizacji. Program współpracuje z konfiguracją dwumonitorową oraz oferuje kilka trybów podglądu - od tradycyjnego (kula) poprzez rozciągnięcie mapy. Dodatkowym atutem jest możliwość zmiany ustawień w zależności od mocy obliczeniowej komputera. Dzięki temu nawet słabe procesory G4 poradzą sobie z wyświetlaniem obrazu bez ujemnego wpływu na pozostałe aplikacje.

W najnowszej wersji usunięto problem z fazami księżyca, poprawiono stabilność działania programu oraz zoptymalizowano procesy renderingu grafiki.

Program działa w systemie Mac OS X 10.3.9 lub nowszym.

Pobierz plik

Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.


Zobacz również