Jabra ujawnia tajemnice dotyczące konstrukcji słuchawek dousznych Elite 75t

Jabra prezentuje nowe słuchawki douszne Elite 75t, które w wyniku zaawansowanych prac inżynieryjnych, dysponują wydajniejszą baterią oraz brzmią lepiej, a całość zamknięta jest w mniejszej obudowie.

Jabra wykorzystała swoje 150-letnie doświadczenie w dziedzinie inżynierii dźwięku, aby zminiaturyzować Elite 75t i zapewnić lepsze, wygodniejsze dopasowanie niż oferował ich poprzednik - Elite 65t. Jednocześnie żywotność baterii została wydłużona do 28 godzin, a podczas korzystania z multimediów i w trakcie prowadzenia rozmów użytkownik może cieszyć się czystym dźwiękiem. W ten sposób Jabra po raz kolejny zaznacza swoją obecność na rynku urządzeń true wireless (TW) i otwiera się na naprawdę szeroką publiczność.

Mniejszy rozmiar produktu przy jednoczesnym przedłużeniu żywotności baterii oraz dalsza poprawa doświadczeń TW stanowiły poważne wyzwanie dla inżynierów. Po raz pierwszy Jabra zachęca, abyś spojrzał „pod pokrywę” obudowy i przekonał się o pomysłowości rozwiązań, które trafiają do wiodących produktów marki.

Jabra ujawnia tajemnice dotyczące konstrukcji słuchawek dousznych Elite 75t

Jabra jest jedną z pierwszych firm na świecie, która korzysta z nowego mikroukładu Bluetooth o niskiej mocy. To dzięki temu Jabra może zmniejszyć rozmiar baterii, jednocześnie wydłużając jej żywotność. Skorzystała również z zastrzeżonej technologii łączności swojej siostrzanej firmy GN Hearing i zoptymalizowała umiejscowienie anteny, aby słuchawki douszne były tak kompaktowe, jak to możliwe, jednocześnie zapewniając, że działają one w każdych warunkach i zapewniają stabilność połączeń.

„Te same sterowniki, głośniki i mikrofony idealnie pasują do mniejszej obudowy, jednocześnie zachowując swoją optymalną wydajność – było to jednym z najtrudniejszych zadań” powiedział Jorgen Daucke, Product Management & Concepting w Jabra, który odegrał kluczową rolę w procesie wprowadzania Elite 75t na rynek. - „Wyglądało to całkiem podobnie do gry w Tetris3D. Tym, co sprawiło, że to wszystko stało się możliwe było innowacyjne wykorzystanie najnowszej technologii formowania wiązki, w której wiele mikrofonówi algorytmy cyfrowego przetwarzania dźwięku współpracują ze sobą, aby zapewnić odfiltrowanie szumów i przesyłanie wyraźnego sygnału głosowego na drugi koniec połączenia.”

Elite 75t ma cztery chronione przed wiatrem mikrofony dla połączeń (dwa w każdej słuchawce), które wykrywają i odfiltrowują niechciany hałas z rozmów, zapewniając, że czysty sygnał głosowy przesyłany jest drugiej osobie na linii w każdej sytuacji, bez względu na to, jak głośne jest otoczenie. To rozwiązanie opiera się na udanym projekcie głosowym Elite 65t i zawiera najnowsze algorytmy cyfrowego przetwarzania dźwięku Jabra. Towarzysząca produktowi aplikacja Sound +, która pozwala dostosować głośność własnego głosu, jak i głosu rozmówcy w głośniku zestawu słuchawkowego podczas rozmowy za pomocą specjalnego korektora. Wspomniany korektor pozwala dokonać personalizacji dźwięku zarówno dla połączeń, jak i muzyki, co jest unikalną funkcją na rynku.

Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort użytkowania Jabra przeniosła przycisk „zwiększania głośności” do prawej słuchawki i „zmniejszania głośności” do lewej. Okazało się to prostym rozwiązaniem, które w praktyce jest bardzo intuicyjne. Celem Jabra podczas projektowania Elite 75t była jego ewolucja w stosunku do modelu Elite 65t rozumiana jako połączenie pełnego komfortu i dopasowaniaz niezwykle kompaktowymi rozwiązaniami, niewielkimi rozmiarami i doskonałym wyprofilowaniem. Ponadto nowa konstrukcja została wyposażona w ulepszoną koncepcję etui ładującego, które jest jednym z najmniejszych na rynku.

Podobnie jak w przypadku Jabra Elite 65t, Elite 75t korzysta z Bluetooth 5.0, który zapewnia większą prędkość i zasięg. Bluetooth 5.0 umożliwia również niższe zużycie energii, a więc dłuższą żywotność produktu po jednym pełnym naładowaniu.