Jackass 2.5 za darmo w Sieci

Firmy Paramount Pictures Digital Entertainment oraz MTV New Media - producenci najnowszej części "Jackassa" - poinformowały, że film ten nie pojawi się w dystrybucji kinowej. Zamiast tego "Jackass 2.5" zadebiutuje w Internecie - co ważne, przez pewien czas będzie go można oglądać za darmo.

Oficjalna internetowa premiera filmu nastąpi już w przyszłym tygodniu. 19 grudnia pojawi się on w serwisiehttp://Blockbuster.jackassworld.com - od tego momentu przez dwa tygodnie będzie go można nieodpłatnie obejrzeć na stronie.

Kolejnym etapem dystrybucji (jego rozpoczęcie planowane jest na koniec roku) jest wprowadzenie "Jackassa 2.5" do serwisów typu wideo na żądanie (vod) oraz 'pay per view'. W tym samym czasie w amerykańskich sklepach ma się również pojawić wydanie DVD (uzupełnione licznymi materiałami dodatkowymi).

"Mamy zamiar trochę "potrząsnąć" klasycznym modelem rozpowszechnania filmów. Liczę na to, że ten eksperyment pozwoli nam udowodnić, że w Internecie można z sukcesami dystrybuować takie materiały" - zapowiada Tom Lesinski, szef Paramount Pictures Digital Entertainment.